Connect with us

Sport

Hamada w Judo Japan, Wilk wciąż poluje na złoto

Published

on

TOKIO, 29 lipca (Reuters) – Japończycy Aaron Wolf i Shori Hamada dotarli do półfinału judo w czwartek, ponieważ gospodarze chcą poszerzyć swoje sześć złotych medali ze sportu na Igrzyskach w Tokio.

Wolf, 25-letni mistrz świata i specjalista od miotów Ouchi-Gari i Uchi-Mata, pokonał Izraela Petera Paltchika rzucając go i przypinając, aby wygrać Ippon z dwoma Waza-ari i dotrzeć do półfinału -100 kg dla mężczyźni.

Wolf, którego matka jest Japonką, a ojciec ze Stanów Zjednoczonych, pokonał Mukhammadkarima Khurramova z Uzbekistanu rzutem pływackim Uki-Waza, wygrywając Ippon i przedostając się do sąsiedztwa.

Następnie Wolf zmierzy się z Gruzinem Varlamem Lipartelianim, który w drodze do półfinału pokonał Egipcjanina Ramadana Darwisha i Kanadyjczyka Shady Elnahas.

W rywalizacji mężczyzn awansował także dwukrotny mistrz świata Jorge Fonseca z Portugalii. Pokonał Niiaza Iliasova z Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego i rywalizował w półfinale z południowokoreańskim Cho Gu-hamem, który do półfinału dotarł dzięki zwycięstwom nad Serbami Aleksandarem Kukoljem i Karlem-Richardem Freyem z Niemiec.

W kategorii kobiet -78 kg mistrzyni świata 2018 Hamada, Polka Beata Pacut zwyciężyła o zwycięstwo Ippon w eliminacjach 16.

Hamada następnie pokonał Aleksandrę Babintsevą z Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego z wsuwanym kołnierzem w klapie, by awansować do półfinału.

Francuzka numer jeden na świecie Madeleine Malonga pokonała w ćwierćfinale Kubańczyka Kaliemę Antomarchi rzutem Ipponem przedłużającym złoty notch, natomiast Niemka Anna Maria Wagner pokonała Mayrę Aguiar z Brazylii i dotarła do półfinału.

Południowokoreańska Yoon Hyun-ji pokonała holenderską Guusje Steenhuis i zapewniła sobie miejsce w półfinale.

Sprawozdania Tetsushi Kajimoto; Montaż przez Petera Rutherforda

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

READ  Sage Watson grozi, że zostanie światowym liderem w debiucie sezonu na 400 m przez płotki w 2021 roku
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *