Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Premier Polski cofa premię dla zawodnika Mistrzostw Świata w obliczu inflacji

Published

on

Premier Polski uchylił decyzję o przyznaniu premii narodowej piłce nożnej po Mistrzostwach Świata FIFA 2022.

Mateusz Morawiecki początkowo obiecał drużynie premię w wysokości 30 milionów złotych (6,4 miliona euro) po tym, jak po raz pierwszy od 36 lat awansują do fazy pucharowej turnieju.

Ale zaledwie kilka godzin później zrobił zwrot, deklarując, że „nie będzie żadnego finansowania rządowego” na premie dla graczy.

Propozycja premii była szeroko rozpowszechniona krytykowany przez opozycyjnych posłów i komentatorów przy deficycie budżetowym Polski.

Przy inflacji w kraju przekraczającej 17% krytycy argumentowali, że pieniądze podatników można lepiej wydać na wspieranie obywateli podczas kryzysu związanego z kosztami życia.

Rzecznik rządu Piotr Müller już wcześniej sugerował zwiększenie środków na edukację dzieci i rozbudowę infrastruktury piłkarskiej.

Morawiecki powiedział, że wierzy, że piłkarze zasłużyli na nagrodę za najlepszy wynik Polski na mundialu od 1986 roku.

„Problemem polskiej piłki nożnej od lat jest poziom finansowania” – powiedział napisał na Facebooku we wtorek.

„Udany występ Polski na mundialu to dobra okazja do rozpoczęcia dyskusji o przyszłości polskiej piłki nożnej” – dodał Morawiecki, obiecując przeznaczenie większych środków z budżetu państwa.

Polska wypadła z grupy C po pokonaniu Arabii Saudyjskiej, zremisowaniu z Meksykiem i porażce z Argentyną. Byli wtedy wyeliminowany w 1/8 finału przeciwko broniącej tytułu Francji.

READ  Pierwsza w Polsce kolekcja osobliwości Hilton debiutuje w sercu Krakowa
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *