Connect with us

Świat

Premier Nowej Zelandii Ardern nakazuje ogólnokrajową blokadę w sprawie COVID

Published

on

Nowa Zelandia zainicjuje ogólnokrajową blokadę na najwyższym poziomie we wtorek wieczorem po tym, jak 58-letni mężczyzna z Auckland ma pozytywny wynik testu na COVID-19, ogłosiła premier Jacinda Ardern.

Dlaczego jest to ważne: Jest to pierwszy przypadek koronawirusa wykryty w społeczności Nowej Zelandii od 170 dni, a urzędnicy obawiają się, że mężczyzna może mieć wysoce zaraźliwą odmianę Delta. Nowa Zelandia tylko raz widziała ogólnokrajową blokadę poziomu 4.

  • To dopiero druga blokada społeczności poza Auckland, najbardziej zaludnionym miastem Nowej Zelandii, od początku pandemii.

Prowadzenie wiadomości: Ardern zauważył na wtorkowej konferencji prasowej, że chociaż nie wiadomo, jaki szczep wirusa miał mężczyzna, większość infekcji w zarządzanej kwarantannie hotelowej miała wariant Delta.

Co tam: Blokada na poziomie 4 trwa trzy dni, począwszy od 23:59 we wtorek.

  • Auckland i Półwysep Coromandel, które mężczyzna niedawno odwiedził, prawdopodobnie doświadczą tego przez siedem dni.

Wielkie zdjęcie: Nowa Zelandia w dużej mierze zawierała przypadki COVID-19 w zarządzanych hotelowych obiektach kwarantanny.

  • Pośród Ograniczenia poziomu ostrzeżenia 4, Szkoły przenoszą się na odosobnione klasy i zamykają niepotrzebne biznesy – w tym dostawę artykułów spożywczych. Dozwolone są tylko niezbędne podróże, a sporty wodne, takie jak pływanie, są zabronione.
  • Ludzie muszą pozostać w domu, chyba że ćwiczą na zewnątrz i lokalnie oraz w swoich domowych „bańkach”.
  • Na czas blokady kraj zawiesił szczepienia.

Według liczb: Nowa Zelandia nagrywa od początku pandemii 2926 przypadków COVID-19 W kraju z powodu wirusa zmarło 5 milionów i 26 osób.

Głębiej: Nowa Zelandia ma być stopniowo otwierana na świat w przyszłym roku

Od redakcji: To jest najświeższa wiadomość. Sprawdź ponownie, czy są dostępne aktualizacje.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *