Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Premier Armenii zapowiedział podpisanie zawieszenia broni z Azerbejdżanem

Published

on

Premier Armenii zapowiedział podpisanie zawieszenia broni z Azerbejdżanem

Premier Armenii Nikol Paszynian ogłosił w poniedziałek (9 listopada), że podpisał porozumienie o zakończeniu działań wojennych w Górskim Karabachu. „Tekst deklaracji jest bardzo bolesny dla mnie i dla naszego narodu” – podkreślił. Zapowiedział, że wkrótce przedstawi więcej szczegółów.

Prezydent Azerbejdżanu Ilham Aliyev i przywódca Rosji Władimir Putin podpisali we wtorek porozumienie o zakończeniu działań wojennych w Górskim Karabachu.

„Podjąłem decyzję o podpisaniu porozumienia pokojowego po dogłębnej analizie sytuacji militarnej w oparciu o osąd ludzi, którzy najlepiej rozumieją, co się dzieje” – dodał Paszynian w swoim oświadczeniu na Facebooku.

Przeczytaj także: Rosja: Nasz helikopter szturmowy został zestrzelony

Bitwa o Górski Karabach wybuchła ponownie 27 września po około ćwierćwieczu względnego spokoju. Azerbejdżan zaatakował obszar okupowany przez etnicznych Ormian, twierdząc, że Ormianie wcześniej dali prowokację.

Nierozpoznany na arenie międzynarodowej Górny Karabach jest enklawą Ormian na obszarach de iure Azerbejdżanu. Jest zamieszkany i do tej pory był całkowicie kontrolowany przez Ormian. W konflikcie o nich w latach 1991-1994 zginęło około 30 000 osób. Ludzie.

READ  Rozpoczynamy sezon 2020/2021! (Lista startowa kwalifikacji)
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *