Connect with us

Nauka

Prawie 50 osób zachorowało po przyjęciu w małym kościele w Maine

Published

on

W sumie 49 przypadków zostało powiązanych z wybuchem epidemii w kościele Brooks Pentecostal w hrabstwie Waldo, powiedział dyrektor Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom w Maine dr Nirav Shah na konferencji prasowej w czwartek.

„Spodziewamy się, że ta liczba wzrośnie w ciągu następnych dni” – powiedział Shah.

Siedem przypadków jest związanych z Lighthouse Christian Academy, szkołą należącą do kościoła na jej terenie w mieście Brooks.

– Bayview Manor, ośrodek opieki w pobliskim Searsport, również ma jeden przypadek związany z wybuchem – powiedział Shah. Osoba jest członkiem personelu, a badacze próbują ustalić, czy w obiekcie doszło do transmisji wirusa.

Chad Cloutier, CEO operatora placówki DLTC Healthcare, zaprzeczył, że sprawa była związana z wybuchem epidemii i powiedział, że placówka przetestowała wszystkich mieszkańców i personel w niedzielę, zaraz po tym, jak dowiedział się, że pracownik uzyskał pozytywny wynik. Wszystkie wyniki były negatywne, powiedział Cloutier.

W ramach wybuchu epidemii badane są trzy szkoły podstawowe. Stan nie jest jeszcze świadomy żadnych przypadków transmisji związanych z tymi szkołami, powiedział Shah.

Shah podkreślił, że szkoły i placówka nie doświadczają w sobie wybuchów epidemii, ale raczej są osoby, które uzyskały pozytywny wynik w ramach wybuchu epidemii, które „są zaangażowane” w nie.

Urzędnicy monitorują członków innych kościołów i kolegium biblijnego, gdzie mogło dojść do przeniesienia wirusa od ludzi, którzy uczestniczyli w spotkaniu społecznym, które miało miejsce na początku miesiąca.

Shah powiedział, że w wydarzeniu uczestniczyło około 100 do 150 osób.

Błagał mieszkańców, aby poddawali się testom, jeśli uczęszczali na nabożeństwo w Brooks Pentecostal Church lub mieli kontakt z kimś, kto to zrobił.

Shah powiedział, że stanowy wydział zdrowia współpracuje z kościołem i władzami szkolnymi, aby zidentyfikować więcej przypadków i rozszerzy testy w hrabstwie. Hrabstwo Waldo liczy około 40 000 mieszkańców, z których 1100 mieszka w Brooks.

READ  Koronawirus w Oregonie: urzędnicy ogłaszają najwyższą dzienną liczbę przypadków od początku pandemii

Kościół nie odpowiedział na prośbę CNN o komentarz.

CNN skontaktowało się z CDC stanu Maine w celu uzyskania dodatkowych komentarzy.

Anna Sturla i Julian Cummings z CNN przyczynili się do powstania tego raportu.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *