Connect with us

Nauka

Przyjęcie weselne w Maine było teraz powiązane ze śmiercią 7 osób, które nie uczestniczyły

Published

on

Co najmniej siedem osób zginęło w związku z koronawirus wybuch to nadal powoduje dolegliwości w stanie Maine wesele latem, co naruszyło stanowe wytyczne dotyczące wirusów, podały władze zdrowia publicznego. Żadna z siedmiu osób, które zmarły, nie uczestniczyła w weselu, Zgłoszono jednostkę stowarzyszoną CBS WABI.

yme5hy25vnf6jbr5d2uolmepue.jpg
The Big Moose Inn w Millinocket w stanie Maine.

WABI


Sierpniowe przyjęcie weselne w Big Moose Inn w Millinocket jest powiązane z ponad 175 potwierdzonymi przypadkami wirusa, podało we wtorek Maine Center for Disease Control and Prevention.

Władze stanu Maine stwierdziły, że przyjęcie weselne i wybuchy epidemii w innych częściach stanu pokrywają się. Pracownik więzienia hrabstwa York był obecny na weselu, powiedzieli urzędnicy CDC stanu Maine. Urzędnicy służby zdrowia stanu Maine powiedzieli również, że wybuch epidemii w ośrodku rehabilitacyjnym w Madison, w którym doszło do sześciu z siedmiu zgonów, ma związek ze ślubem, ponieważ pracownik placówki mieszka w tym samym gospodarstwie domowym, co osoba, która do niego uczęszczała.

Przypadki wirusów pochodzące z wesela obejmowały setki mil w stanie, który w dużej mierze kontrolował rozprzestrzenianie się koronawirusa przez całe lato. Od marca w stanie Maine odnotowano łącznie mniej niż 5000 przypadków wirusa.

Ale rosnąca liczba spraw związanych ze ślubem, która przekroczyła wytyczne stanu dotyczące 50 lub mniej osób na spotkaniach w pomieszczeniach, może cofnąć część tego postępu, jeśli nadal będzie się nasilać. Władze podały, że na weselu było ponad 65 osób.

Sześć osób z ośrodka rehabilitacyjnego Madison, które zmarły, było mieszkańcami tego ośrodka i żadna z nich nie uczestniczyła w przyjęciu weselnym, powiedział dr Nirav Shah, dyrektor CDC w Maine.

„Maine CDC martwi się tym, gdzie jesteśmy i proszę wszystkich, aby podzielili się tym problemem. COVID-19 w tej chwili nie znajduje się po drugiej stronie ogrodzenia. Jest na naszych podwórkach” – powiedział Shah. „Zyski, które Maine poczyniło przeciwko COVID-19, można i niestety można zmyć”.

Ślub odbył się również przez pastora Todda Bella z Calvary Baptist Church w Sanford. Maine CDC bada obecnie, czy wybuch epidemii w kościele jest powiązany z wybuchem ślubu. Shah powiedział, że ta epidemia spowodowała chorobę 10 osób.

Kościół Baptystów Kalwarii wydał we wtorek oświadczenie, w którym stwierdzono, że „wielu członków Kościoła Baptystów Kalwarii uczestniczyło w przyjęciu weselnym”. W oświadczeniu stwierdzono, że kościół podejmuje środki ostrożności, aby ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa i będzie bronić swojego prawa do kontynuowania nabożeństw.

„Kościół Baptystów Kalwarii ma prawo do spotkań. Autorytet lokalnego kościoła chrześcijańskiego, żydowskiej synagogi lub muzułmańskiego meczetu w celu gromadzenia się na swoich nabożeństwach religijnych jest uświęconą częścią historii naszego narodu od momentu jego powstania”, oświadczenie powiedział. „Ta działalność religijna jest również w pełni chroniona na mocy Pierwszej Poprawki do naszej Konstytucji Stanów Zjednoczonych”.

Bell był krytyczny wobec rządowych prób kontrolowania koronawirusa, a filmy pokazują, że pełnił służbę bez stosowania dystansu społecznego. Zatrudnił prawnika znanego w całym kraju z obrony praw religijnych kościołów. Ani Bell, ani prawnik pracujący w kościele, David Gibbs z Florydy, nie odpowiedzieli osobiście na prośbę o komentarz.

Rzecznik prasowy Maine CDC Robert Long powiedział, że dochodzenie agencji sugeruje „wiele potencjalnych punktów transmisji związanych z weselem i weselem 7 sierpnia”. Agencja stara się ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa i wspierać osoby nim dotknięte – powiedział.

Shah powiedział, że procentowy wskaźnik pozytywności stanu podskoczył do 0,63% w ciągu ostatnich siedmiu dni. W pewnym momencie stopa ta wynosiła mniej niż pół punktu procentowego. Stopa pozostaje znacznie poniżej średniej krajowej wynoszącej około 5%, powiedział Shah.

„Trendy, które obserwowaliśmy w ciągu ostatnich dwóch tygodni, mówią nam, że sytuacja albo się pogarsza, albo nie” – powiedział Shah, WABI zgłosił. „Prosimy wszystkich, aby mogli odegrać swoją rolę. Mimo że na horyzoncie pojawiły się pozytywne oznaki, niskie wskaźniki hospitalizacji, ogólnie korzystny poziom badań, nadal pojawiają się niepokojące oznaki. Nie chcemy, aby te dotyczące znaków przejmują pozytywne. „

READ  Panel bezpieczeństwa ma „wielkie zaniepokojenie” planami NASA dotyczącymi testowania oprogramowania misji Moon
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.