Connect with us

sport

Robert Lewandowski o odwołaniu Złotej Piłki: zobacz, co robiłem przez cały sezon

Published

on

– Sytuacja była taka sama dla wszystkich. Zobacz, co robiliśmy przez cały sezon, co robiłem. Mam nadzieję, że coś się zmieni w ciągu najbliższych kilku miesięcy – powiedział Robert Lewandowski, który w rozmowie z ESPN po raz kolejny zwrócił uwagę na odwołanie referendum w sprawie Złotej Piłki. Reprezentant Polski poinformował również, kiedy zakończy swoją piłkarską karierę.

Kilka tygodni temu cały świat piłkarski skomentował decyzję przedstawicieli „France Football”. Francuski magazyn, który regularnie organizuje referendum w sprawie Złotej Piłki – najbardziej prestiżowej nagrody dla najlepszego piłkarza roku – podjął decyzję o odwołaniu tegorocznej edycji. Powód? Zdaniem organizatorów wybór najlepszego zawodnika w sezonie przerwanym przez pandemię byłoby niesprawiedliwe.

– Jeden z nich (drużyna piłkarska) miał za sobą dziesięć meczów i dwa tygodnie przerwy, drugi zakończył sezon w swoim kraju dużo wcześniej, a pozostali musieli rozegrać mecze jeden po drugim bez przerwy. Taki brak sprawiedliwości jest sprzeczny z zasadami złotej piłki – powiedział Pascal Ferre, redaktor naczelny France Football.

Robert Lewandowski nie zgodził się z decyzją francuskiego magazynu, który w ubiegłym sezonie wyprzedził rywali w indywidualnych występach i wraz z Bayernem Monachium zdobył różnego rodzaju trofea. Polski napastnik ponownie odniósł się do sprawy w wywiadzie dla “ESPN”.

– Sytuacja była taka sama dla wszystkich. Zobacz, co robiliśmy przez cały sezon, co robiłem. To był wspaniały sezon. Rok jeszcze się nie skończył, mam nadzieję, że w najbliższych miesiącach coś się zmieni. Zakończony sezon był dla nas spektakularny, ale kto wie, co wydarzy się za dwa, trzy miesiące. Skupię się na swojej pracy i zobaczymy, co się stanie. Najważniejsze, żeby nie myśleć o tym, co już zostało zrobione, ale co jeszcze można zrobić – powiedział Lewandowski.

READ  Sandecja Nowy Sącz - Raków Częstochowa 0-3 w pierwszej rundzie Pucharu Polski

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *