Connect with us

Gospodarka

Praca domowa. Jeśli chcesz pracować w domu, musisz wyrazić zgodę na czeki

Published

on

„Fakt” pisze o zmianach i nawiązuje do projektu nowelizacji Kodeksu pracy przez Ministerstwo Rodziny. Sam projekt nie został jeszcze opublikowany na rządowych stronach internetowych.

Jak pisze gazeta, osoby składające taki wniosek do pracodawcy mogą pracować zdalnie. Prawo to przysługuje na przykład rodzicom dzieci poniżej 3 roku życia. W wyjątkowych przypadkach pracodawca może wysłać pracę zdalną – dotyczy to sytuacji awaryjnych i epidemii.

Warunki pracy zdalnej. „Obowiązkiem pracodawcy jest zapewnienie tego”

Dodatkowo praca zdalna będzie dla tych, którzy mają do niej odpowiednie lokale, choć – jak pisze „fakt” – projekt nowelizacji nie precyzuje, co należy przez to rozumieć. Projekt nie precyzuje też, czy pracownicy mogą liczyć na odszkodowania, np. B. do energii elektrycznej używanej do pracy.

Wiadomo jednak, że pracodawca może przeprowadzać kontrole w domu pracownika. Tutaj jednak możliwości pracodawcy nie są nieograniczone. Pracodawca nie może dokonywać niezapowiedzianych kontroli, na które pracownik wcześniej nie wyraził zgody. Dodatkowo taka kontrola jest możliwa tylko w godzinach pracy i tylko w miejscach wskazanych przez pracownika.

READ  Narastają trudności gospodarcze, ponieważ przywódcy ważą koszty konfrontacji z Rosją
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.