Connect with us

Świat

Pozwany prosi o pozostanie w sądzie

Published

on


Sean Luke, lat 6, został zamordowany w 2006 roku. –

Minęło prawie 15 lat, odkąd sześcioletni Sean Luke został zamordowany na polu trzciny cukrowej na tyłach jego domu w Orange Valley, Couva.

A dwóch mężczyzn oskarżonych o morderstwo nie zostało jeszcze osądzonych.

Akeel Mitchell i Richard Chatoo mieli stanąć przed sędzią na przełomie listopada i grudnia, kiedy przyszedł czas na rozprawę.

W tym przypadku jednak pojawił się problem, który może wpłynąć na ewentualny termin negocjacji. Adwokaci Mitchella postanowili zawiesić postępowanie w sprawie, która może mieć wpływ na uczciwy proces.

We wniosku złożonym w listopadzie ubiegłego roku prokurator Mario Merritt wezwał do zawieszenia oskarżeń, ponieważ prokurator, który został wówczas wyznaczony do prowadzenia sprawy, reprezentował Mitchella w postępowaniu przygotowawczym sądu rejonowego.

Obrona zwróciła na to uwagę sędziego. Początkowo prokuratorzy powiedzieli, że nie pamiętają, a ostatecznie przyznali, że zarzut był słuszny.

Wyznaczono nowych prokuratorów, ale Merritt kontynuował swoją aplikację, mówiąc, że nie jest pewien, jakie informacje poprzedni prokurator mógł przekazać nowej prokuratorowi Sabriny Dougdeen-Jaglal i Anju Bholi.

Sprawa została ponownie podniesiona na rozprawę w czwartek przed sędzią Lisą Ramsumair-Hinds, która przyznała, że ​​okoliczności są niezwykłe. Jednakże sąd uznał za wskazane, aby potraktować pytania z ostrożnością, aby obie strony mogły wskazać w aktach, czego potrzebują.

– To na tyle poważne, że warto się zatrzymać – powiedziała.

Merritt miał czas do poniedziałku, aby przedłożyć odpowiedzi na odpowiedź prokuratora na jego wniosek. Sprawa zostanie ponownie przedstawiona do rozpatrzenia tego dnia, kiedy prawdopodobnie zostanie ustalony harmonogram nowej ścieżki.

Adwokat Chatoo, Evans Welch, powiedział, że czeka na decyzję sądu w sprawie wniosku Mitchella o ustalenie następnego posunięcia klienta.

READ  Niemcy. Horst Mahler, neonazista, zostaje zwolniony. Ma inne zarzuty

Chociaż Merritt powiedział, że nawet jeśli sprawa przeciwko jego klientowi zostanie zawieszona, państwo może nadal ścigać klienta Welcha, Welch nie zgodził się, że sprawa przeciwko tym dwóm może być kontynuowana oddzielnie.

„To, co stanie się z oskarżonym numer jeden, może nadal wpływać na pozwanego numer dwa”.

Powiedział, że chce mieć możliwość wyjaśnienia, dlaczego wpłynie to na jego klienta.

Mitchell i Chatoo byli nieletni, kiedy zostali aresztowani za morderstwo Luke’a 26 marca 2006 roku, którego ciało znaleziono dwa dni po jego zniknięciu.

Dopiero gdy proces dotarł do sądu, byli na tyle dorośli, że można było je nazwać.

Czwartkowa rozprawa odbyła się praktycznie zgodnie z regulaminem sądu, który ogranicza bezpośrednie przesłuchania i nie wymaga sądzenia skazanych. Jednak sprawa jest przypisana do San Fernando Assizes. W 2011 roku prokurator odrzucił wniosek obrony o przeniesienie sprawy do Justice Hall w Port of Spain.

Sekcja zwłok wykazała, że ​​Luke, obywatel USA, zmarł z powodu wewnętrznego krwawienia, gdy trzonek laski został włożony do jego ciała.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *