Connect with us

Nauka

Poznaj Sarah Haines, jedną z nowych członków wydziału CivMin

Published

on

Nauczyciel Sarah Haines dołączył do Katedry Inżynierii Lądowej i Mineralnej jako adiunkt 1 lipca 2021 r.

Phil Snel z CivMin rozmawiał z profesor Haines, aby dowiedzieć się więcej o jej kierunku badań, pasji do nauczania i tym, co przyciągnęło ją do Toronto.


Czy możesz nam trochę opowiedzieć o sobie?

Dorastałem w małym miasteczku Kirtland w stanie Ohio, około 30 minut na wschód od Cleveland. Od ośmiu lat mieszkam w Columbus, gdzie studiowałem na Ohio State University.

Posiadam tytuł licencjata inżynierii środowiska oraz tytuł magistra i doktora nauk o środowisku, wszystkie ze stanu Ohio. Lubię gotować i piec, a ostatnio odkrywam wegańskie przepisy. Jestem również amatorem pieszych wędrówek i uwielbiam spędzać czas na świeżym powietrzu.

Czy mógłbyś wyjaśnić, na czym skupiają się twoje badania?

Moje zainteresowania badawcze wypełniają lukę między budownictwem, inżynierią i mikrobiologią, aby zrozumieć wpływ środowiska zbudowanego na ludzkie zdrowie.

Astma dotyka około 3,8 miliona Kanadyjczyków, nieproporcjonalnie dotykając społeczności mniejszościowe. Ta dysproporcja wynika w dużej mierze z niskiej jakości tuszy, pleśni i wilgoci. Korzystając z najnowocześniejszych technik mikrobiologicznych, takich jak sekwencjonowanie, metatranskryptomika i bioinformatyka, będę badać, w jaki sposób mikrobiom wewnętrzny wpływa na budowanie zdrowia i integralności.

Dlaczego zdecydowałeś się dołączyć do U of T Engineering?

AU of T to fantastyczny uniwersytet z niesamowitymi zasobami i udogodnieniami. Możliwość współpracy z tym uznanym wydziałem Budownictwa, Wydziałem Inżynierii Lądowej i Mineralnej oraz Uniwersytetem jako całością to spełnienie marzeń.

Czego najbardziej nie możesz się doczekać w swojej nowej roli?

Jestem podekscytowany rozpoczęciem pracy ze studentami i rozpoczęciem badań. Nauczanie to coś, co bardzo mnie interesuje, więc nie mogę się doczekać powrotu do klasy. Nie mogę się też doczekać interakcji z wykładowcami Uniwersytetu i rozpoczęcia interdyscyplinarnych projektów badawczych.

Jako nowy nauczyciel, jakiej rady udzieliłbyś nowym uczniom?

READ  Nowa instalacja wprowadza zabawną i skłaniającą do myślenia sztukę publiczną na Quad Science and Engineering

Zawsze korzystaj z nowych możliwości, gdy są one oferowane. Nawet jeśli są przerażające lub wydają się trudne, zawsze warto w końcu, nawet jeśli chodzi tylko o doświadczenie.

Co masz nadzieję osiągnąć podczas pracy w U of T Engineering?

Mam nadzieję, że będę promować integracyjne środowisko badawcze i edukacyjne, jednocześnie odkrywając fascynujące nowe prace i badania w mojej dziedzinie. Moim celem jest wnoszenie skutecznego i trwałego wkładu w dziedzinę nauki o budownictwie.

Jakie do tej pory najbardziej pamiętne doświadczenie w Twojej karierze?

Podczas studiów podyplomowych miałem okazję wyjechać do Bremy w Niemczech i uczestniczyć w Międzynarodowym Kongresie Astronautycznym. Podczas konferencji spotkałem się i zjadłem obiad z Billem Nye, naukowcem. Na przyjęciu konferencyjnym Bill zaczął tańczyć i postawił wszystkich na nogi. To wspomnienie, które zawsze będę cenić, udowadniając, że naukowcy też mogą się dobrze bawić!

Wreszcie, czy jest w tobie coś zabawnego, niezwykłego lub nieoczekiwanego, czym chciałbyś się podzielić?

Jestem flecistą i grałem w kilku zespołach koncertowych, jeżdżąc na koncerty do Polski i Węgier. Nadal gram co tydzień i mam nadzieję, że znajdę grupę gdzieś w Toronto.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *