Connect with us

Nauka

Poznaj klasę MBA 2022 Quantic: Adriana Blachowicz

Published

on

„Ekspert biologii kosmicznej z pasją do nauki, sztuki i literatury.”

Miasto Stan Kraj:

Obecnie: Los Angeles, Kalifornia, USA,

Pierwotnie: Łączki Brzeskie, Podkarpacie, Polska

Ciekawość o Tobie: Pochodzę z małej wsi w głębi Polski i trafiłem do największego miasta na świecie. I kocham to!

Absolwent i Szkoła Główna:

Licencjat i mgr – Uniwersytet Marii Curie Skłodowskiej, Lublin, Polska

Doktorat – University of Southern California, Los Angeles, CA, USA

Obecny pracodawca i tytuł: Doktor habilitowany, Laboratorium Napędów Odrzutowych NASA

Dlaczego wybrałeś format online, taki jak Quantic? Po zbadaniu i ocenie kilku programów MBA (online i offline) doszedłem do wniosku, że Quantic najlepiej pasuje do moich planów rozwoju zawodowego. Szczególnie doceniam jego endemiczną elastyczność, heterogeniczność kohorty oraz zarówno treść nauczania, jak i metodologię.

Oprócz kolegów z klasy, jaka była główna część programu MBA Quantic, która skłoniła cię do wyboru tej szkoły biznesu i dlaczego była dla ciebie tak ważna? Podsumowałbym w trzech makroobszarach: (i) innowacyjne podejście; (ii) bliski związek ze światem korporacji (i wspaniały model biznesowy polegający na zmniejszeniu obciążenia finansowego poprzez zachęcanie firm do inwestowania w świetlanych przyszłych menedżerów); (iii) długofalową wizję zrewolucjonizowania szkolnictwa wyższego i uczynienia go dostępnym dla wielu na podstawie zasług.

Podaj przykład lekcji, której nauczyłeś się podczas Quantic MBA i jak wykorzystałeś ją w pracy? Od kursów wstępnych, które odbyłem, zacząłem stosować koncepcje, które nabyłem w dziedzinie inteligencji kulturowej. I zacząłem zapuszczać się w strategie inwestycyjne.

Quantic jest bardzo konkurencyjny i tylko około 10% studentów ubiegających się o program MBA jest przyjmowanych. Jaką radę dałbyś komuś, kto chce aplikować do Quantic, aby zwiększyć swoje szanse na akceptację? Trudno doradzić innym, ponieważ potrzeby i oczekiwania są tak osobiste. Szeroka sugestia, która mocno mnie dotyczy, to mieć jasny krótko-, średnio- i długoterminowy plan kariery (i życia) i pracować wstecz od punktu końcowego. Działania, które podejmujemy dzisiaj, powinny strategicznie wtapiać się w ogólny obraz. Życie nie zawsze jest liniowe. Tak więc prawdopodobnie będą potrzebne korekty, ale w pewnym sensie sprawia to, że planowanie jest ekscytujące i dynamiczne.

READ  Ten dzień w historii - 19 lutego

Z jakiego osiągnięcia jesteś najbardziej dumny jako student MBA? Z mojego punktu widzenia czuję się uprzywilejowany i szczęśliwy, że dostałem się do programu i dostałem stypendium finansowe, za co jestem Quantic wdzięczny.

Z jakiego osiągnięcia jesteś najbardziej dumny w swojej karierze zawodowej? Wysyłał eksperymenty na Międzynarodową Stację Kosmiczną, gdzie wykonywali je astronauci, aby zrozumieć, w jaki sposób mikroby przystosowują się do środowiska kosmicznego. Choć mam nadzieję, że moje przyszłe kroki zawodowe w naturalny sposób zaprowadzą mnie na więcej stanowisk kierowniczych, mniej mających bezpośredni kontakt z nauką, biologia grzybów zajmuje w moim sercu szczególne miejsce.

Jaki jest Twój ostateczny długoterminowy cel zawodowy i jak studia MBA pomogły Ci w rozwoju w tej dziedzinie? Moim długofalowym planem jest kierowanie zespołami i projektami z zakresu nauk translacyjnych. Jestem bardzo zainteresowany zdobyciem ważnych umiejętności, aby lepiej kontynuować i wspierać moją karierę w realizacji tego długoterminowego celu. Jestem podekscytowany rozpoczęciem programu MBA w Quantic, ponieważ wierzę, że będzie to czynnik przyczyniający się do mojego sukcesu zawodowego.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *