LISTY SPORTOWE – Taipei Times

• Pisarz personelu, z agencjami

TENIS ZIEMNY

Hsieh wypada z finału

Tajwańczyk Hsieh Yu-chieh i partnerka Mona Barthel z Niemiec odpadli z sobotniego finału WTA Challenger Series-Chicago i padli z Tajlandczykiem Peangtarn Plipuech i Eri Hozumi z Japonii 7:5, 6:2. Podczas wczorajszego Chicago Women’s Open Tajwańczycy Latisha Chan i Chan Hao-ching zmierzyli się z Chilijką Barbarą Gaticą i Rebecą Pereirą z Brazylii w finale debla kobiet, a Hsieh i Plipuech zmierzyli się z Indonezyjką Beatrice Gumulyą i Brytyjką Emily Webley-Smith.

BASEBALL

Gracze do złożenia zeznań w sprawie

Garstka graczy MLB jest gotowa do złożenia zeznań w nadchodzącym federalnym procesie przeciwko Ericowi Kayowi, byłemu pracownikowi Los Angeles Angels, powiązanemu ze śmiertelnym przedawkowaniem narkotyków przez miotacza Tylera Skaggsa. Los Angeles Times poinformował, że dokumenty sądowe złożone pod koniec piątku w związku ze sprawą Kay stwierdzały, że prokuratorzy federalni przedstawią zeznania „około” pięciu graczy, którzy twierdzą, że otrzymali od Kay tabletki oksykodonu. Kay został oskarżony przez wielką ławę przysięgłych w Teksasie w zeszłym roku. Zarzuty obejmują dystrybucję leków, które Skaggs rzekomo przedawkował. Kay złożył niewinny zarzut, a jego proces ma się rozpocząć 4 października. Sprawa jest rozpatrywana w Teksasie, ponieważ Skaggs został znaleziony martwy w pokoju hotelowym 1 lipca 2019 r., Kiedy Anioły były w okolicy, aby zagrać w Rangers. Skaggs miał 27 lat.

NA ROWERZE

Jakobsen wygrywa etap Vuelta

Holender Fabio Jakobsen wygrał w sobotę 8. etap wyścigu Vuelta a Espana, po raz drugi triumfując w masowym sprinterskim zaledwie rok po niemal śmiertelnym upadku w Tour of Poland. Primoz Roglic utrzymał prowadzenie w klasyfikacji generalnej po płaskim biegu na 173 km z wakacyjnego kurortu Santa Pola, kiedy Jakobsen z ekipy Deceuninck Quick-Step zostawił Alberto Dainese i Jaspera Philipsena na mecie. Jako szósty w ostatnim zakręcie 24-letni Jakobsen przyspieszył bez strachu, aby nie tylko wyjechać pierwszy, ale także być najszybszy. Potem rzut kołem Philipsena nie mógł go pokonać na linii mety. Obaj mężczyźni mają na koncie dwa zwycięstwa etapowe, ale Jakobsen odzyskał zieloną koszulkę sprinterską Philipsena ze 180 punktami i 164 punktami.

READ  Najdłuższe pchnięcie kulą Ryana Crousera w historii nie liczy się jako rekord świata

HOKEJ NA LODZIE

Rosja pokonuje Szwajcarię

Valeria Pavlova i Viktoria Kulishova strzeliły gole w 14 sekund w środku drugiej tercji w sobotę, kiedy Rosja otworzyła Puchar Świata w hokeju kobiet, wygrywając 3:1 ze Szwajcarią. Pavlova wyrównała 9 minut i 11 sekund w walce o władzę, a Kulishova dała Rosji równe prowadzenie na 8:57 przed końcem. Maria Batalova strzeliła gola w trzeciej tercji, a Valeria Merkusheva wykonała 19 obrońców w meczu grupy A. Wcześniej Niemcy pokonały w grupie B Węgry 3:0, które awansowały do ​​zespołu. W późnej fazie gry, również w grupie B, Hikaru Yamashita strzelił gola na początku drugiej tercji, a Nana Fujimoto strzelił 26 obrońców w pierwszym meczu Japonii z Danią 1:0. Cassandra Repstock-Rummy wstrzymała 27 strzałów dla Danii i przegrała 6:1 z Czechami w piątek wieczorem. Turniej odbył się ostatnio w Finlandii w 2019 roku, a Stany Zjednoczone zdobyły piąty tytuł z rzędu. Pandemia COVID-19 zmusiła wydarzenie w Nowej Szkocji do dwukrotnego odwołania.

Komentarze są moderowane. Zachowaj komentarze dotyczące artykułu. Komentarze zawierające obraźliwy i nieprzyzwoity język, wszelkiego rodzaju ataki osobiste lub reklamy zostaną usunięte, a użytkownik zablokowany. Ostateczna decyzja należy do uznania Taipei Times.