Connect with us

Świat

Pożar w Kapsztadzie: W Parku Narodowym Gór Stołowych wybucha pożar, który wymknął się spod kontroli

Published

on

Ponad 120 strażaków walczy z ogromnym pożarem, a cztery helikoptery zostały rozmieszczone, aby wesprzeć ten wysiłek, zgodnie z komunikatem medialnym udostępnionym przez konto na Twitterze powiązane z parkiem.

„Pożar wytworzył własny wiatr, który jeszcze bardziej zwiększył tempo rozprzestrzeniania się. Nadmierna ilość dymu i związane z nim prądy wznoszące uniemożliwiły wsparcie powietrzne spowolnienie tempa rozprzestrzeniania się” – dodał park.

W oświadczeniu stwierdzono, że restauracja Rhodes Memorial spłonęła, a „pożar rozprzestrzenił się również na stepy powyżej górnego kampusu Uniwersytetu w Kapsztadzie”.

Kobieta w parku powiedziała w opublikowanym na Twitterze wideo pokazującym chmurę dymu w tle, że „próbuje uciec przed ogniem”. W późniejszym tweecie Lisette Lombard powiedziała, że ​​jest bezpieczna, ale jej samochód został „rozbity”.

„Nigdy nie widziałem, aby ogień rozprzestrzeniał się tak nieprzewidywalnie szybko. Mam tak wielki szacunek dla naszych strażaków,” dodała.

Przyczyna pożaru, który wybuchł na zboczu Góry Stołowej w niedzielny poranek, jest nieznana, powiedział CNN rzecznik Cape Town Fire and Rescue, Jermaine Carelse.

Władze zostały powiadomione około 08:45 czasu lokalnego (14:45 czasu środkowoeuropejskiego) i obecnie walczą z pożarem podsycanym przez wiatr, powiedział Carelse.

Piesi zostali poproszeni o ewakuację z tego obszaru.

Ogień rozprzestrzenił się z okolic Philip Kgosana Drive, który graniczy z Parkiem Narodowym Góry Stołowej, do pomnika Rhodesa, który ciągnął się dalej w kierunku budynków Uniwersytetu w Kapsztadzie, powiedział Carelse.

W poprzednią niedzielę na Twitterze, na koncie parku narodowego, wezwano widzów, aby „nie wchodzili na ten obszar i nie dopuszczali do niego pojazdów ratowniczych”, ponieważ pożar „wymknął się spod kontroli”.

Dodał, że wszyscy wędrowcy na obszarze Newlands i Rhodes Memorial powinni zostać ewakuowani ze skutkiem natychmiastowym.

Table Mountain to góra z płaskim dachem i widokiem na Kapsztad. To duża atrakcja turystyczna. Park narodowy ma 25 000 hektarów i jest domem dla 8 200 gatunków roślin. według jego strony internetowej.
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *