Connect with us

technologia

Sąd w Delhi przyznaje bratu przywódcy TMC Vikasowi Mishrze kaucję za oszustwa związane z wydobyciem węgla, Energy News, ET EnergyWorld

Published

on

New Delhi: Sąd w Delhi przyznał kaucję Vikasowi Mishrze, bratu przewodniczącego Kongresu Trinamool (TMC), który został aresztowany przez Dyrekcję ds. Egzekwowania (ED) w związku z oszustwami związanymi z wydobyciem węgla.

Sąd zwolnił Mishrę za kaucją do 15 maja z powodów zdrowotnych. Sędzia specjalny Anurag Sain powiedział w postanowieniu wydanym w piątek: „Kaucja została przekazana oskarżonemu wyłącznie ze względów zdrowotnych pozwanego i na okres jednego miesiąca od dziś do 4 maja 2021 r. Pozwany zostanie skierowany do Tihar – oddać się do więzienia w zatwierdzonym dniu lub przed tym terminem. “

Jeżeli pozwany naruszył którykolwiek z warunków zwolnienia za kaucją, ED ma prawo złożyć wniosek o zwolnienie za kaucją – dodał sędzia.

“…. Vikas Mishra zostanie zwolniony za kaucją do 15 maja 2021 r. Za kaucją osobistą w wysokości 2,00 000 rupii. Oskarżony nie może w żaden sposób ingerować w śledztwo i weźmie udział w dochodzeniu, jeśli zostanie wezwany przez funkcjonariusza śledczego… ”dodał sąd, nakładając kilka warunków.

Sąd uznał również, że szczegółowy raport medyczny pozwanego został przedstawiony przez lekarza i zgodnie z raportem i oświadczeniami lekarza stan zdrowia oskarżonego nie jest dobry.

W raporcie medycznym przedstawionym przez lekarza czytamy: „Pacjent osadzony został przyjęty na oddział MI, ale jego objawy utrzymują się, a stan ogólny się pogarsza. Obecnie, biorąc pod uwagę pandemię COVID-19, unika się zewnętrznego skierowania OPD, aby utrzymać rozprzestrzenianie się . „wirusa kontrolującego”. Więźniowie, a także ograniczona dostępność leczenia z powodu ograniczeń pandemicznych ze strony tych ośrodków referencyjnych posiadających wyższe licencje. “

Prokurator Amit Mahajan, stały pełnomocnik rządu centralnego, i NK Matta, Nitesh Rana, prawnik specjalny, pojawili się na ED, a starszy adwokat Sidharth Luthra z adwokatem Neerajem Shekharem stawili się w tej sprawie w imieniu oskarżonego Vikasa Mishry.

READ  Engadget Rano po | Engadget

Według ED, sprawa przeciwko Amitowi Kumarowi Dharowi, ówczesnemu General Manager Kunustoria, ECL Jayesh Chandra Rai, General Manager ECL, Kajora Area, Tanmay Das, Chief Security, została zarejestrowana przez CBI z Kalkuty 27 listopada 2020 r. ECL Asansol, Dhansnjay Rai, ECL Area Security Inspector, Debashish Mukerjee, Relevant Security Officer, Kajora Area, ECL, Anup Majee i niezidentyfikowani funkcjonariusze z ECL, CISF, kolei, innych działów i niezidentyfikowanych osób za rzekome popełnienie wykrywalnych przestępstw z różnych sekcji IPC i Prawo przed korupcją.

Wcześniej ED wskazał szczegółowo we wniosku o dochodzenie, że rozpoczęto dochodzenie w celu ścigania korzyści z przestępstwa, ponieważ stwierdzono, że w wyniku nielegalnego wydobycia węgla generowano i prano „duże dochody z przestępstwa”. (ANI)

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *