Connect with us

Nauka

Ponad 40 przypadków koronawirusa związanych z kościołem w Maine, w którym odbywał się wiec społeczny

Published

on

Ponad trzy tuziny przypadków koronawirusa zostało powiązanych z kościołem w Maine, w którym na początku tego miesiąca odbył się wiec wspólnotowy.

Stanowe Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom powiedział w sobotę że 17 przypadków było powiązanych z kościołem Brooks Pentecostal w hrabstwie Waldo.

Do wtorku liczba ta wzrosła do 42, powiedział dyrektor CDC w Maine, Nirav Shah na konferencji prasowej.

Brooks Pentecostal Church w Brooks, Maine.mapy Google

Agencja podała w komunikacie prasowym w sobotę, że w kościele w Brooks, mieście liczącym około 1100 mieszkańców, znajdującym się 40 mil na północny wschód od Augusty, odbył się wiec wspólnotowy między 2 a 4 października.

Shah powiedział, że w wiecu wzięło udział około 100 do 150 osób, w tym członkowie innych kościołów. Powiedział, że maski były dostępne, ale nie były rutynowo używane.

W kościele odbywały się również nabożeństwa osobiste, podczas których ludzie nie nosili regularnie masek.

„Na podstawie tego, co obecnie wiemy, spodziewamy się, że liczba przypadków związanych z tą epidemią wzrośnie, być może znacząco” – powiedział Shah.

Spośród 42 przypadków siedem zostało potwierdzonych w Lighthouse Christian Academy, szkole powiązanej z kościołem. Inne przypadki obejmują kilka w czterech różnych szkołach w okolicy i jedną w placówce opieki długoterminowej w hrabstwie Waldo.

„Każdy może wywołać epidemię” – powiedziała gubernator Janet Mills na konferencji prasowej, wzywając mieszkańców do dalszego stosowania środków bezpieczeństwa.

Urzędnicy poinformowali, że każdy, kto uczestniczył w wydarzeniu lub przebywał w Lighthouse Christian Academy, powinien monitorować objawy Covid-19, a jeśli wykazują objawy, skontaktować się z lekarzem.

Próby dotarcia do kościoła nie przyniosły natychmiastowego sukcesu we wtorek rano.

Hrabstwo Waldo odnotowało łącznie 124 przypadki koronawirusa i 14 zgonów, zgodnie z tablicą wskaźników COVID-19 stanu. W całym stanie odnotowano prawie 6000 przypadków i 146 zgonów.

READ  Pożary lasów w Grecji: setki strażaków walczących z płomieniami

To nie pierwszy raz, kiedy wybuch koronawirusa został powiązany z kościołem w Maine. Co najmniej 10 przypadków zostało związanych z Kościołem Baptystów Kalwarii po tym, jak jego pastor zorganizował wesele w domu, które zostało oznaczone jako wydarzenie superprzeczytania, które spowodowało ponad sto infekcji i co najmniej osiem zgonów.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *