Connect with us

Gospodarka

Pomimo gwałtownego wzrostu odnawialnych źródeł energii, australijska energia pozostaje w tyle za brudnymi tuzinami

Published

on

„Zawsze mówi się nam, jak dobrze się czujemy. W rzeczywistości nie jesteśmy ”- powiedział profesor Saddler. „Australii powinno być dużo łatwiej dokonać dużych redukcji procentowych [given its sun and wind resources]”.

Wyzwania wzrosną również, gdy ruch drogowy – gdzie Australia ma trzecią co do wielkości emisję na osobę za Kanadą i USA – zacznie się elektryzować, biorąc pod uwagę wysokie emisje w sektorze energetycznym.

Federalny sekretarz ds. energii Angus Taylor pochwalił sukces Australii w dziedzinie energii odnawialnej, ale badania pokazują, że zyski nie były światowej klasy.Kredyt:Alex Ellinghausen

Rzeczniczka federalnego ministra energii i kontroli emisji Angus Taylor powiedziała, że ​​rząd „nie reaguje na niedokładne i wprowadzające w błąd raporty”. Odmówiła również komentarza na temat szóstego raportu oceniającego Międzyrządowego Zespołu ds. Zmian Klimatu, napisanego przez 234 naukowców i wydestylowanego około 14 000 artykułów poświęconych badaniom klimatycznym.

Taylor powiedział na ostatnim spotkaniu ministrów ds. energii G20, że technologia jest „kluczem do osiągnięcia zera netto” [emissions] praktycznie dostępne dla wszystkich krajów ”.

Ładowanie

„Naszym wspólnym celem musi być obniżenie kosztów nowej i powstającej technologii w celu porównania jej z istniejącymi alternatywami” – powiedział. Australia niedawno podpisała partnerstwa w zakresie rozwoju czystych technologii z Wielką Brytanią, Niemcami, Japonią i Singapurem.

Rzecznik klimatu pracy Chris Bowen powiedział, że raport profesora Saddlera, opublikowany przez grupę zajmującą się polityką publiczną The Australia Institute, pokazuje, że rząd „marnuje możliwości zatrudnienia w zmieniającej się gospodarce światowej”.

„Dobra polityka energetyczna i klimatyczna tworzy miejsca pracy dla Australijczyków, redukuje emisje i wypełnia nasze międzynarodowe zobowiązania” – powiedział Bowen.

Lesley Hughes, członek-założyciel Rady ds. Zmian Klimatu i główny autor dwóch poprzednich raportów IPCC, zauważyła, że ​​Australia zajęła ostatnio ostatnie miejsce pod względem swojej polityki klimatycznej i energetycznej w najnowszym raporcie ONZ na temat zrównoważonego rozwoju.

READ  Europejscy przywódcy muszą unikać rozłamów, na których skorzystałby tylko Putin
Park słoneczny w budowie w północno-zachodniej części Nowej Południowej Walii.  Solar ma teraz drugą największą moc ze wszystkich źródeł energii w Australii, po węglu.

Park słoneczny w budowie w północno-zachodniej części Nowej Południowej Walii. Solar ma teraz drugą największą moc ze wszystkich źródeł energii w Australii, po węglu.Kredyt:Wolter Peeters

„Rząd po prostu nie podejmuje odpowiednich pozytywnych działań, wyrządza nam jeszcze więcej szkód” – powiedział profesor Hughes podczas briefingu dla Rady ds. Zmian Klimatu przed raportem IPCC.

Richie Merzian, dyrektor Programu Klimatu i Energii Instytutu Australijskiego, powiedział: „Gdyby rząd federalny naprawdę posłuchał najnowszych badań IPCC, zobowiązałby się do zmniejszenia emisji o połowę do 2030 r., podobnie jak w Stanach Zjednoczonych”.

Newsletter Morning Edition to nasz przewodnik po najważniejszych i najciekawszych historiach, analizach i spostrzeżeniach dnia. Zaloguj się tutaj.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.