Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Polskie zoo nagrywa rzadkie narodziny mysiego jelenia

Published

on

WARSZAWA, Polska (AP) – Ogród zoologiczny w Polsce twierdzi, że jest pierwszym, który nagrał na wideo narodziny rzadkiego jelenia mysiego filipińskiego i wszyscy mają nadzieję, że to samiec, który pomoże w rozmnażaniu zagrożonych gatunków.

Poród nocny 10 listopada o godzinie 02:24 we wrocławskim zoo został sfilmowany kamerą w stajni. Dostarczył ekspertom pewnej wiedzy na temat procesu narodzin jelenia myszy i pierwszych aktów noworodka, w tym faktu, że zaczyna on dość szybko karmić piersią.

„To kamień milowy w ochronie tego gatunku” – zacytował we wtorek dyrektor wrocławskiego zoo Radosław Ratajszczak.

Naturalnie wycofany nowy jeleń mysi ukrywa się przed wzrokiem, a eksperci nie byli jeszcze w stanie określić jego płci. Mają nadzieję, że to samiec, ponieważ wśród 12 mysich jeleni żyjących w europejskich ogrodach zoologicznych we Wrocławiu jest tylko jeden potwierdzony samiec o imieniu Johnny English.

W ogrodach zoologicznych w Chester w Anglii i Rotterdamie w Holandii są kobiety. Utrudnia to hodowlę, ponieważ zwierzęta są bardzo wrażliwe, a eksperci niechętnie podróżują.

Mało znany filipiński jeleń mysi występuje endemicznie tylko na filipińskich wyspach Balabac, Bugsuc i Ramos. Ich populacja kurczy się, ponieważ tracą swoje siedliska na rzecz plantacji palm olejowych – poinformowało wrocławskie zoo.

READ  Nowy Radisson Resort otwarty w pobliżu Morza Bałtyckiego
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *