Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Polskie sieci modowe LPP i CCC wycofują się z działalności na Ukrainie

Published

on

Polskie sieci modowe LPP i CCC wycofują się z działalności na Ukrainie

(Reuters) – Dwaj najwięksi polscy detaliści modowi, LPP i CCC, zawieszają wszelkie interesy na Ukrainie, poinformowali w czwartek przedstawiciele firmy po ataku Rosji na sąsiada, który spowodował gwałtowny spadek ich akcji.

LPP i CCC, dwie najszybciej rozwijające się firmy odzieżowe w regionie, zarządzają kilkoma markami modowymi, w tym Reserved, HalfPrice, eobuwie.pl, Modivo i Sinsay.

Akcje LPP spadły o 23% do 12:30 GMT, co czyni je najgorszymi wynikami w polskim indeksie blue chipów. Akcje CCC spadły o 13%.

LPP przeniosło swoją administrację z Kijowa do Lwowa w związku z rosyjskim atakiem na Ukrainę – powiedziała Reuterowi Monika Wszeborowska, menedżerka ds. public relations firmy.

Obaj detaliści zawiesili cały handel na Ukrainie i zapowiedzieli, że ich sklepy pozostaną zamknięte, a wszystkie dostawy na Ukrainę zostaną wstrzymane.

Biuro prasowe LPP poinformowało, że ich priorytetem jest bezpieczeństwo pracowników.

„Sytuacja się rozwija, dlatego uważnie monitorujemy i reagujemy na wszystkie doniesienia ze wschodniej granicy, w tym informacje z naszego biura na Ukrainie” – powiedziała Wszeborowska.

„Jedno jest pewne, nasze plany na ten rok dotyczące rozbudowy naszej sieci na Ukrainie są obecnie anulowane” – powiedziała Wszeborowska.

Według sprawozdań finansowych Ukraina i Rosja były jednymi z największych wpływów zagranicznych LPP w trzecim kwartale.

W e-mailowym oświadczeniu przedstawiciel CCC podał, że Ukraina i Rosja to ok. 3% biznesu CCC i ok. 1% biznesu całej grupy.

(Raportowanie Patrycji Zaras i Adrianny Ebert; Redagowanie przez Jasona Neely)

READ  „Tusk został tu wysłany, aby zniszczyć państwo polskie” i podporządkować je obcej kontroli – mówi Kaczyński
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *