Connect with us

Świat

Polskie Radio 24 zrezygnowało z rozmowy z ks. Isakowicz-Zaleski. „Cenzura jest szokująca”

Published

on

„Dzisiaj o 19:00 w Polskim Radiu 25 opowiem o konflikcie pomiędzy Armeni ± i Azerbejdżan przez Górski Karabach. Czy to wojna między islamem a chrześcijaństwem? „- zapowiedział kilka godzin temu na Twitterze ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski. Rozmowa powinna dotyczyć” Ormian i Kościoła ormiańskiego „.

Ostatecznie duchowny nie pojawił się w programie. „Niedawno otrzymałem telefon z Polskiego Radia 24, że jest„ nagranie ”od kierownictwa i transmisja zostanie usunięta. Jak powiedział W. Churchill:„ Ropa jest ważniejsza od krwi ormiańskiej ”- skomentował ksiądz w mediach społecznościowych .

„Inna sprawa, że ​​cenzura w polskich mediach publicznych szokuje” – dodał.

Polskie Radio 24 jeszcze nie odpowiedziało na wpis księdza.

Konflikt między Armenią a Azerbejdżanem

czwartek Rosja, Francja a Stany Zjednoczone wezwały Armenię i Azerbejdżan do zawieszenia operacji wojskowych w Górskim Karabachu. W separatystycznej enklawie na Kaukazie Południowym z niedzielnych oddziałów separatystów, wspieranych przez Ormian gabinet Odeprzyj ataki jednostek azerbejdżańskich. Według władz w Erewaniu, Stepanakercie i Baku żołnierze i cywile są zabijani i ranni.

Rosja, Francja i Stany Zjednoczone są współprzewodniczącymi grupy OBWE-Mińsk, która od 1992 roku nadzoruje konflikt armeńsko-azerbejdżański w Górskim Karabachu. Jak podały służby prasowe Kremla, prezydenci Władimir PutinEmmanuel Macron i Donald Trump rozmawiali telefonicznie o sytuacji w separatystycznej enklawie i wezwali strony przeciwne do zaprzestania działań wojennych i rozpoczęcia pokojowych negocjacji.

W tym samym czasie Moskwa i Paryż ogłosiły, że mają dowody na to, że w konflikt zaangażowani byli najemnicy, którzy wcześniej walczyli w południowej Turcji i Syrii. Jak przypomniało Radio Echo Moskwy, Turcja otwarcie popiera azerbejdżańską operację wojskową, której celem jest przejęcie kontroli nad Górskim Karabachem.

Obejrzyj wideo
Wiceminister PiS ds. Roli Jarosława Kaczyńskiego w rządzie

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *