Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Polski rząd zakazał lotów z 46 krajów

Published

on

Odwiedź naszą mikrowitrynę Covid-19, aby uzyskać najnowsze wiadomości, analizy i aktualizacje dotyczące koronawirusa


Śledź najnowsze aktualizacje wybuch na naszym Oś czasu.

Polski rząd podjął decyzję o zakazie lotów z 46 krajów od 2 września w związku ze wzrostem liczby przypadków Covid-19 w kraju.

Zakaz jest przywracany w celu wdrożenia środków ograniczających rozprzestrzenianie się Covid-19, podał Reuters, powołując się na projekt rozporządzenia.

Wśród dotkniętych krajów znajdują się Francja, Hiszpania, Czarnogóra, Chorwacja, Rumunia, USA, Izrael, Meksyk i Brazylia.

Przepis cytowany przez agencję Reuters powiedział: „Ze względu na ryzyko rozprzestrzeniania się zakażeń wirusem SARS-CoV-2 konieczne jest skorzystanie z prawa do nakładania zakazów ruchu lotniczego w celu zminimalizowania zagrożenia dla zdrowia publicznego”.

W marcu Polska zamknęła granice i zawiesiła loty w celu zwalczania wirusa.

1 lipca Polskie Linie Lotnicze LOT wznowiły pierwsze od czasu zawieszenia regularne międzynarodowe loty pasażerskie.

Tymczasem wyniki nowego badania przeprowadzonego przez Centers for Disease Control and Prevention (CDC) sugerują, że „należy wprowadzić surowe globalne przepisy, aby zapobiec przenoszeniu Covid-19 na samolot”.

Badanie, opublikowane w czasopiśmie Emerging Infectious Diseases, ujawniło dowody na rozprzestrzenianie się wirusa podczas lotu ewakuacyjnego z Włoch do Korei Południowej w marcu.

Kilka linii lotniczych używa elektrostatycznych środków dezynfekujących, sprayów przeciwbakteryjnych i innych procesów do czyszczenia kabin samolotów i ochrony swoich pracowników i pasażerów podczas pandemii.

Niedawno, Boeing podobno pracował na drążku Dezynfekuj kokpity i kabiny.

READ  Polskie oddziały zapewnią bezpieczeństwo na Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu – Sekcja Angielska
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *