Connect with us

Nauka

Polski „pewny” szef obrony przeciwrakietowej Aegis Ashore gotowy w 2023 r.

Published

on

Polski „pewny” szef obrony przeciwrakietowej Aegis Ashore gotowy w 2023 r.

Ośrodek Aegis Ashore Missile Defense System (AAMDS) w Polsce zbliża się do ostatniego etapu budowy najnowszego obiektu Marynarki Wojennej (Naval Support Facility (NSF) Redzikowo). (por. Amy Forsythe / marynarka wojenna USA)

SMD 2022 —Agencja Obrony Przeciwrakietowej Teraz ma „duże przekonanie”, że od dawna spóźniony system Aegis Ashore w Polsce dostarczy system operacyjny w 2023 roku.

Wiceadmirał Jon Hill, dyrektor Agencji Obrony Przeciwrakietowej, powiedział, że sprzęt Aegis został zainstalowany w lokalizacji systemu w Polsce i przechodzi obecnie testy systemu, co jest ważnym krokiem w programie, który został opóźniony o cztery lata.

„Jesteśmy w świetnym miejscu, aby zakończyć tę dostawę w 23”, powiedział Hill w transmisji internetowej Defense News nagranej podczas sympozjum kosmosu i obrony przeciwrakietowej w Huntsville w stanie Alabama.

Aegis Ashore to lądowy element systemu obrony przeciwrakietowej MDA Missile Defense System. Jest to kluczowy element realizacji europejskiego stopniowego podejścia adaptacyjnego, wkładu wojsk amerykańskich w obronę przeciwrakietową NATO, mającego na celu ochronę Europy przed irańskimi rakietami balistycznymi krótkiego, średniego i średniego zasięgu.

Oczekuje się, że polska strona Aegis będzie działać w połączeniu z Aegis Ashore w Rumunii, która działa od 2016 r. Pierwotnie planowano uruchomienie polskiej strony w 2018 r., ale utrudniły ją opóźnienia w budowie.

Podczas transmisji internetowej Hill powiedział, że radary Aegis zostały zainstalowane w zeszłym roku, aby służyć jako „funkcja wymuszająca” dokończenie wnętrza obiektu.

„Ostatnim razem, gdy tam byłem, wydawało mi się, że jest to kompletna strona, ponieważ gdy tylko mieliśmy radary, wyglądało na gotowe. Ale kiedy wszedłeś, tam właśnie możesz zobaczyć… jeszcze nas tam nie było – powiedział Hill. „A teraz jesteśmy tam”.

Firma MDA usunęła również sprzęt Aegis z magazynu i przeprowadziła kompleksowe kontrole w celu sprawdzenia, czy sprzęt nadal działa, oraz przeprowadziła pewne aktualizacje dotyczące przestarzałych produktów. Teraz, gdy cały sprzęt Aegis jest na swoim miejscu, Hill powiedział, że system przechodzi testy, aby upewnić się, że rzeczywiście działa.

READ  Niech lasy starzeją się, aby magazynować duże ilości węgla

„Musimy upewnić się, że jesteśmy w stanie przechwycić sygnały przechodzące przez radar, aby system kierowania ogniem mógł wykonać swoje zadanie i przesłać sygnał do wyrzutni” – powiedział Hill. – Więc teraz przez to przechodzimy.

W 2020 roku Hill powiedział dziennikarzom, że większość bazy Aegis jest ukończona, ale opóźnienia w budowie były spowodowane problemami wykonawcy z „pomocniczymi urządzeniami sterującymi, wiecie, ogrzewaniem, zasilaniem, chłodzeniem, elementami, które zasilają system walki”.

W marcu Defence News poinformowało, że budowa w Polsce zbliża się do końca.nie. MDA współpracowało z Korpusem Inżynierów Armii Stanów Zjednoczonych i wykonawcą robót budowlanych, aby ukończyć plac budowy. Przemawiając w transmisji internetowej, Hill powiedział, że marynarze marynarki wojennej mieszkają tam w obiekcie.

„Jesteśmy bardzo pewni tego, gdzie budujemy” — powiedział Hill.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *