Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Polski InPost ujawnia francuską transakcję za 674 mln dolarów za granicą

Published

on

(Bloomberg) – InPost SA przejmuje francuską firmę logistyczną Mondial Relay SASU za 565 mln euro (674 mln dolarów) w celu rozszerzenia międzynarodowej obecności polskiego operatora paczkomatów.

Transakcja – sfinansowana z nowego zadłużenia – doda około 16000 punktów odbioru do sieci automatycznych szafek firmy we Francji, krajach Beneluksu, Hiszpanii i Portugalii oraz zwiększy zyski o 100 do 150 milionów euro w perspektywie średnioterminowej, podał InPost w oświadczeniu na temat Poniedziałek. W Amsterdamie akcje wzrosły nawet o 6,3%.

Ogłoszenie zostało ogłoszone, gdy polska firma ponad dwukrotnie zwiększyła sprzedaż w 2020 roku, a zyski wzrosły o 184%. Krajowa sieć skrytek wzrosła o 50%, ponieważ pandemia przyspieszyła zakupy online. InPost poinformował również, że wolumen przesyłek podwoił się w pierwszych dwóch miesiącach roku w porównaniu z rokiem poprzednim.

InPost od lat stara się ekspansję zagraniczną, stając się czołowym dostawcą ofert e-commerce w Polsce. Prezes Zarządu Rafał Brzoska powiedział Bloombergowi w wywiadzie w zeszłym miesiącu, że firma planuje podwoić swoją brytyjską sieć automatycznych szafek i podejmie próbę zakupu firm logistycznych we Francji na początku 2021 roku.

InPost podał, że zwiększył swoje średnioterminowe plany inwestycyjne za granicą ze 100-120 mln zł wcześniej do 250-320 mln zł (65-83 mln dol.). Celem jest wprowadzenie automatycznych szafek w istniejących punktach odbioru, które staną się zapełnione wraz ze wzrostem natężenia ruchu i większą liczbą osób pracujących w domu.

„Ekspansja międzynarodowa jest kluczowym elementem strategii rozwoju InPost” – powiedział Brzoska w mailu. „Przekaźnik Mondial zapewni nam natychmiastowy ślad na jednym z największych rynków e-commerce w Europie”.

© 2021 Bloomberg LP

READ  Kolejne zwycięstwo dla ND SATCOM z polskim MOD – SatNews
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.