Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Polski Epinote zbiera 1,4 miliona euro na uzdrowienie codziennych obowiązków

Published

on

Polski Epinote zbiera 1,4 miliona euro na uzdrowienie codziennych obowiązków

z siedzibą w Warszawie epiton zamknęła rundę pre-seed o wartości 1,4 miliona euro, planując rozwój swojej platformy, która będzie oferować siłę roboczą typu „plug and play” do wykonywania powtarzalnych zadań, takich jak wprowadzanie danych i kompletne zarządzanie CRM.

Rundę prowadził przez Stolica Movena, Przedsięwzięcia Kogito I Kolejne przedsięwzięcia drogowe. Corvus Ventures byli również na pokładzie aniołów biznesu, w tym założycieli DocPlanner I pomoc w pakowaniu.

„Długo szukaliśmy platformy, która z jednej strony odpowiada na nowe wyzwania, przed jakimi stoją firmy na całym świecie, np. podejście do pracy – mówi Artur Banach, Partner w Movens Capital. „W naszej ocenie Epinote doskonale łączy te dwie perspektywy, a jakość zespołu i bardzo szybki wzrost sprzedaży potwierdzają, że firma może zostać liderem w swojej kategorii.”

Założony przez Mateusz Wiklo I Kapper Raszkiewicz, Epinote wykorzystuje swoich ludzi i technologię do pracy w firmach, aby rozwiązywać zadania, których zazwyczaj nie można zautomatyzować — żmudne, powtarzalne i czasochłonne zadania. Dzięki połączeniu ludzkich rąk i technologii projekt Epinote zarządza zadaniami, takimi jak adnotacje i wzbogacanie danych na potrzeby analiz i rozwoju sztucznej inteligencji, generowanie i sprawdzanie potencjalnych klientów, zarządzanie CRM, pozyskiwanie klientów, badanie rynku, analiza i monitorowanie oraz wsparcie procesów wewnętrznych, w tym zarządzanie dokumentacją.

„Wraz ze spadającymi wycenami, przechodzeniem w kierunku rentowności i niedoborem wykwalifikowanych pracowników, firmy mają trudności z wypełnianiem niezbędnych, ale przyziemnych i powtarzalnych ról. – wyjaśnia Mateusz Wikło, CEO i współzałożyciel Epinote.

„Z drugiej strony sztuczna inteligencja to wciąż tylko narzędzie, które wymaga nadzoru człowieka. Epinote oferuje to, co najlepsze z obu światów. Korzystamy z oprogramowania, aby zwiększyć naszą produktywność i zapewniamy łatwy do wdrożenia zespół ludzi, którzy faktycznie mogą pomóc i wnieść wartość dodaną, co już udowodniło, że ten model działa. Przy wsparciu naszych inwestorów możemy oferować jeszcze większą wydajność i obsługiwać jeszcze więcej firm na całym świecie” – mówi.

READ  Kibice Węgier wykluczeni z meczu Mistrzostw Świata w Polsce po starciach z policją podczas meczu w Anglii

Epinote ma ponad 50 klientów na trzech kontynentach, w tym BCG, Brainly, InPost Fresh i Packhelp.

„Epinote to idealne rozszerzenie wewnętrznego zespołu. W ciągu kilku dni możesz zrealizować skomplikowany projekt gromadzenia danych, który normalnie zająłby tygodnie” – mówi Wojtek Sadowski, CEO i współzałożyciel Packhelp oraz inwestor w Epinote. „Korzystamy z oferty Packhelp od samego początku i jestem pod wrażeniem, ile jest przypadków użycia. Wierzę, że Epinote pomoże wielu firmom stać się efektywnymi organizacjami opartymi na danych”.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *