Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Polski dostawca energii Edison Energia rozpoczyna przetarg na moduły o mocy 200 MWp

Published

on

Zdjęcie: Edison Energia spodziewa się rozpocząć otrzymywanie ofert modułowych od 5 lutego. Zdjęcie: Edison Energia

Polskie przedsiębiorstwo energetyczne Edison Energia ogłosiło przetarg na moduły PV o potencjalnej łącznej mocy 200 MWp.

Oferty spodziewane są na 5 lutego, a ostateczne zamówienia zostaną podpisane „niedługo potem”, zgodnie z oświadczeniem firmy. Oferta obejmuje różnorodne komponenty, np. B. moduły jednofazowe o wielkości od 350 MWp do 500 MWp, pełne czarne moduły do ​​systemów słonecznych na dachu i bifacials do projektów parków słonecznych.

Mamy nadzieję, że przetarg, który jest monitorowany przez spółkę zależną Energii, Menlo Electric, zapewni moduły dla wszystkich spółek grupy do drugiej połowy roku. Marta Walendzewicz, Dyrektor Finansowy Menlo Electric, powiedziała, że ​​przekazanie spółce zależnej odpowiedzialności za zakupy i logistykę pozwoliłoby grupie na skorzystanie z ekonomii skali i „zarządzanie ryzykiem zmiany kursów walut i kosztów logistyki”.

Kamil Sankowski, dyrektor handlowy Edison Energia, ma nadzieję, że spółka „poprowadzi” transformację energetyczną w Polsce, która nabiera tempa w ostatnich miesiącach. Firma BayWa, deweloper odnawialnych źródeł energii, położyła kamień węgielny pod największy park solarny w kraju – projekt o mocy 64,6 MWp w Witnicy – i zawarła umowę zakupu energii (PPA) z montażem HiedelbergCement dla zakładu w zeszłym miesiącu. Polski Instytut Energii Odnawialnej (IEO) zapowiedział, że w ciągu najbliższych pięciu lat w kraju może zostać zainstalowanych do 8 GW mocy słonecznych, a deweloperzy otrzymali całą dostępną moc w ciągu jednego roku. Polska aukcja małych projektów na czystą energię Koniec 2020 roku.

Sankowski dodał, że Edison Energia wprowadził w zeszłym miesiącu nową linię produktów, aby „zaoferować wysokiej jakości instalacje klientom bardziej świadomym budżetu”, którzy będą potrzebować zróżnicowanego portfolio modułów. Bartosz Majewski, dyrektor operacyjny Edison Energia, powiedział, że parki słoneczne grupy jako pierwsze w Polsce wprowadziły dwufazowe moduły Tiger Pro chińskiego producenta JinkoSolar.

READ  Najstarsza znana biżuteria ozdobna w Eurazji znaleziona w polskiej jaskini

W zeszłym miesiącu inny dostawca, LONGi, podpisał umowę Dostawa 300 MW wysokowydajnych modułów słonecznych do polskiej firmy dystrybucyjnej Keno.

Słowa kluczowe:
Polska, polska solar, Longi, jinkosolar, Edison Energy, Europa, Przetargi i aukcje, Oferty, Narzędzia, Moduły PV, Składanie ofert

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *