Polska złości Słowację, awansuje na wielką scenę – LEN

Podczas gdy Gruzja, Francja, Niemcy, Rumunia, Ukraina i Malta osiągnęły zgodnie z oczekiwaniami postępy w eliminacjach do Mistrzostw w piłce wodnej mężczyzn do lat 17, Polska wywołała poruszenie w ostatniej tercji, pokonując Słowację 4:0.

Polska sprawiła największe zamieszanie w ten weekend: po przegranych wszystkich czterech meczach dwa lata temu mogą teraz przygotować się do gry na dużej scenie, ponieważ mogli pokonać Słowację, Wielką Brytanię i Łotwę, aby wyjść z ligi Grupa D i awansować za gospodarzami Malta.

W decydującym meczu Polska przegrała z faworyzowaną Słowacją. Słowacja prowadziła 4:1 w osiem minut, ale rywale utrzymali się, wracając do stanu 5:4, a mimo to Słowacja prowadziła 6:4 w ostatniej kwarcie. Polacy poprawili się jednak i zapewnili sobie miejsce w mistrzostwach po burzy 4:0 w ostatnich ośmiu minutach. Świetnie zagrali też z Maltą, gospodarze wygrali 15:13 i awansowali na pierwsze miejsce.

Pozostałym trzem grupom brakowało podobnych momentów dramatu, dwie najlepsze drużyny z grupy B, Niemcy i Francja, a także z grupy C, Rumunia i Ukraina, cieszyły się łatwym meczem, odnosząc spodziewane zwycięstwa. Grupa A miała zakwalifikowaną drużynę, Georgię, która również odniosła trzy niezłe zwycięstwa. Gospodarz mistrzostw Turkiye wycofał się z udziału w turnieju (zgodnie z planem przed niszczycielskimi trzęsieniami ziemi, które nawiedziły kraj).

Losowanie turnieju odbędzie się 1 kwietnia w Sabadell, miejscu finałowej czwórki kobiet Ligi Mistrzów – mistrzostwa rozpoczną się 8 sierpnia. Ponieważ LEN otrzymało 17 zgłoszeń do konkursu kobiet, kwalifikacja nie jest wymagana. Wszystkie drużyny zagrają w mistrzostwach, które również odbędą się w Manisie od 29 lipca do 5 sierpnia. Losowanie tego wydarzenia również odbędzie się w Sabadell.

Kwalifikacje do Mistrzostw Europy w piłce wodnej mężczyzn do lat 17 — ranking końcowy

Grupa A (Tbilisi, GEO)

1. Gruzja 9, 2. Litwa 6, 3. Cypr 3, 4. Czechy 0

READ  Właściciele restauracji z Filadelfii wolontariusze w Polsce, aby pomóc ukraińskim uchodźcom

Grupa B (Maribor, SLO)

1. Francja 12, 2. Niemcy 9, 3. Bułgaria 6, 4. Słowenia 3. miejsce, 5. Austria 0

Grupa C (Targu Mures, ROU)

1. Rumunia 12, 2. Ukraina 9, 3. Mołdawia 6, 4. Irlandia 3, 5. Szwajcaria 0

Grupa D (Gzira, MLT)

1. Malta 12, 2. Polska 9, 3. Słowacja 6, 4. Wielka Brytania 3, 5. Łotwa 0

Już zakwalifikowane drużyny (1-8cz 2021): Serbia, Grecja, Węgry, Hiszpania, Czarnogóra, Chorwacja, Holandia, Włochy. Gospodarz: Turkiye.