Connect with us

Nauka

Polska wysyła milion szczepionek do Australii | zdrowie i nauka, koronawirus

Published

on

SYDNEY – Polska wysłała milion szczepionek na COVID-19 do Sydney, gdzie nadal rozprzestrzenia się wariant delta, powiedział w niedzielę premier Australii Scott Morrison.

Morrison powiedział, że pierwsza ze szczepionek firmy Pfizer opuściła Warszawę przez Zjednoczone Emiraty Arabskie i dotrze do Sydney w niedzielę wieczorem.

Australia kupiła szczepionki po tygodniach negocjacji między Morrisonem a jego polskim odpowiednikiem Mateuszem Morawieckim. Morrison nie podał ceny.

„Kluczowym czynnikiem w uzyskaniu tych dawek od naszych polskich przyjaciół jest to, że mieliśmy poważny wybuch w naszym największym mieście” – powiedział Morrison.

Sydney zostało zablokowane od 26 czerwca z powodu epidemii wykrytej po raz pierwszy 10 dni wcześniej. Obrzeża stanu Nowa Południowa Walia zostały całkowicie zablokowane od soboty z powodu niedawnych infekcji wykrytych w miastach regionalnych i wirusów znalezionych w ściekach na północy i zachodzie stanu.

Mieszkańcy w wieku od 20 do 39 lat w najbardziej dotkniętych obszarach Sydney otrzymaliby 530 000 nowych dawek. Morrison powiedział, że ta grupa wiekowa była odpowiedzialna za większość rozprzestrzeniania się wirusa.

Pozostałe dawki byłyby dzielone z innymi stanami i terytoriami australijskimi.

Tylko 25% Australijczyków w wieku 16 lat i starszych zostało w pełni zaszczepionych do piątku. Australia ma jedną z najwolniejszych dystrybucji szczepionek wśród bogatych krajów.

Nowa Południowa Walia zgłosiła 415 nowych infekcji w ciągu ostatnich 24 godzin w niedzielę. W sobotę zgłoszono rekordowe 466 nowych przypadków. Niedzielny wynik był drugim najwyższym wynikiem podczas pandemii.

Cztery osoby zginęły w nocy, zwiększając liczbę ofiar śmiertelnych w Nowej Południowej Walii od ostatniego wybuchu do 46.

READ  Stacja przygotowań astronautów do spacerów kosmicznych dla nowych skrzydeł słonecznych, Energy News, ET EnergyWorld
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *