Connect with us

Sport

Polska ustala plany ARP | Wiadomości, sport, praca

Published

on

POLAND TOWNSHIP – Rada Powiernicza przygotowuje plan wykorzystania funduszy Amerykańskiego Planu Ratunkowego przyznanych gminie z korzyścią dla całej społeczności.

Zarząd spotkał się w środę wieczorem na specjalnej sesji, aby omówić, jak wydać 1,2 miliona dolarów ARP. Administrator gminy Jim Scharville polecił każdemu wydziałowi spisanie „listy życzeń” tego, czego chcą lub potrzebują. Powierniczka Joanne Wollet powiedziała, że ​​najważniejszą rzeczą jest to, aby pieniądze zostały wykorzystane na poprawę społeczności.

„Największą obawą jest to, aby te pieniądze zostały wykorzystane, aby cała społeczność mogła z nich skorzystać, czy to w parku, czy w społeczeństwie historycznym” – powiedział Wollet. „Niezależnie od tego, czy chodzi o pomaganie jednostkom, czy inwestowanie w zasoby zdrowia psychicznego, musimy po prostu pomagać ludziom”.

Gmina otrzymała już 619 tys. dolarów i czeka na kolejną wypłatę, którą oficer skarbu Paul Canter ma przekazać w lutym lub marcu. Istnieją cztery kategorie, na które można wykorzystać pieniądze: reagowanie na sytuację kryzysową związaną z COVID-19 lub zarządzanie jej negatywnymi skutkami ekonomicznymi; niezbędne inwestycje w infrastrukturę wodno-kanalizacyjną i szerokopasmową; Przyznawanie premii uprawnionym pracownikom wykonującym podstawową pracę lub dotacji uprawnionym pracodawcom zatrudniającym uprawnionych pracowników; oraz rekompensata za utracone dochody ze świadczenia usług rządowych w związku z kryzysem COVID-19.

Canter powiedział, że kategoria utraconych dochodów jest tą, która ma największe pole manewru, jeśli chodzi o sposób jej wykorzystania. Canter szacuje utracone przychody na 442 000 dolarów z już 619 000 dolarów. Wiele pozycji z „listy życzeń” należałoby do tej kategorii, głównie ze względu na szeroki opis „korzyści rządowych”.

Podczas gdy zarząd dopiero zaczynał dzielić pieniądze, uzgodniono, że część pieniędzy zostanie wykorzystana na wymianę systemu telefonicznego w budynku gminy. Wollet powiedział, że przez cały czas nie działały trzy linie telefoniczne, a ponieważ policja działa na zewnątrz budynku, jest to kwestia bezpieczeństwa publicznego.

READ  Premier League. Jakub Moder zostaje piłkarzem Brighton & Hove Albion. Rekord transferowy Ekstraklasy pobity

Zarząd zgodził się również, że chciałby pomóc lokalnym organizacjom i przedsiębiorcom i rozważa program grantowy. Dotacja byłaby ograniczona do uzgodnionej kwoty, a utrata dochodów musiałaby zostać udowodniona.

Zarząd postanowił spotykać się w każdą pierwszą środę miesiąca, aż do ustalenia planu. Następne spotkanie już 5 stycznia o godzinie 17:00.

Otrzymuj najnowsze wiadomości i nie tylko w swojej skrzynce odbiorczej

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.