Connect with us

technologia

Apple ogłasza zwycięzców nagrody App Store w 2021 roku i najczęściej pobierane aplikacje roku – TechCrunch

Published

on

Firma Apple opublikowała dziś przewidywaną roczną listę najlepszych aplikacji i gier roku na iPhone’a, iPada, Maca, Apple TV i Apple Watch. W tym roku Toca Boca, twórca aplikacji dla dzieci, została uznana za aplikację roku na iPhone’a w kategorii „Toca Life World”, a „League of Legends: Wild Rift” Riot Games została grą roku na iPhone’a.

Kolejnymi zwycięzcami była aplikacja roku na iPada „LumaFusion” firmy LumaTouch; gra roku na iPada „MARVEL Future Revolution” firmy Netmarble; Aplikacja Roku na Maca „Craft” od Luki Labs Limited; Gra roku na komputery Mac „Myst” autorstwa Cyana; Aplikacja Apple TV Roku „DAZN” od Grupy DAZN; Gra roku Apple TV „Space Marshals 3” firmy Pixelbite; Aplikacja Roku „Marchewkowa Pogoda” na Apple Watch firmy Grailr; oraz Apple Arcade Game of the Year: „Fantasian” autorstwa Mistwalkera.

Zazwyczaj zdobywcami nagrody są stosunkowo nowicjusze w App Store, którzy w interesujący sposób wykorzystywali technologie Apple lub którym poświęcono szczególną uwagę w ciągu roku. Na przykład, ubiegłoroczni zwycięzcy Jak pandemia wpłynęła na świat aplikacji, znalazła odzwierciedlenie w aplikacji do treningu domowego „Wakeout!”. wygrał aplikację roku na iPhone’a i „Zoom” dla iPada.

Ale tegoroczna aplikacja na iPhone’a roku ”Świat Toca„To ciekawy wybór z innego powodu. Jego twórca, Toca Boca, w marcu słynny jego dziesiąta rocznica. Od czasu uruchomienia swojej pierwszej aplikacji firma wydała ponad 40 innych aplikacji dla dzieci – lub, jak lubi je nazywać Toca Boca, cyfrowych zabawek. „Toca Life World” jest kulminacją wielu z tych prac, ponieważ połączył wcześniejsze aplikacje „Toca Life” w doświadczenie sieciowe.

Apple pochwalił zwycięzcę za „wciąż mistrzowską iterację w sztuce zabawy i wyrażania siebie dla dzieci” dziesięć lat później.

Wybór ten służy również jako subtelne przypomnienie roku, w którym w App Store było wiele luzów i wstrząsów, programiści budujący długoterminowe firmy w App Store, a Apple pomogło wesprzeć ten sukces, w tym poprzez takie nagrody.

Apple pochwalił także innych zwycięzców, zauważając, że usługa przesyłania strumieniowego DAZN umieściła lokalną kulturę sportową w centrum uwagi. Tymczasem Apple po cichu się rozwija framework SportsKit dla aplikacji Apple TV i iOS, z których DAZN może pewnego dnia korzystać.

READ  Philips Hue i Spotify współpracują ze sobą, dzięki czemu światła mogą synchronizować się z muzyką

Apple reklamowało również najlepszą prognozę meteorologiczną Carrot Weather, która rywalizuje ze standardową aplikacją pogodową Apple i pochodzi z danych. posługiwać się Dark Sky należące do Apple. Apple reklamowane LumaFusion Możliwość szybszej i mniej zastraszającej edycji wideo oraz edytora dokumentów Rękodzieło „Wydajność i kunszt”. Ale trudno zignorować, że te aplikacje konkurują również z produktami Apple – odpowiednio iMovie i iWorks Pages. Jeśli już, to znaczna część listy przypomina, jak ściśle los aplikacji innych firm jest powiązany z rozwojem oprogramowania firmy Apple.

Ubiegły rok był nowym rokiem przejścia dla App Store, który został poddany zwiększonej kontroli regulacyjnej ustawodawstwo na rynkach światowych i w różnych procesach sądowych dotyczących opartego na prowizji modelu biznesowego App Store – w tym trwającego z Epic Games, obecnie pod odwołanie. W rezultacie Apple zrobił dostosowane oraz wyjaśnione jego polityka, a nawet zredukowany i jego prowizje w niektórych przypadkach podyktowane wymaganiami rynku osada Umowa.

Pomimo zmian sukces i jakość wielu aplikacji, w tym zdobywców nagród, pozostają wysokie.

Kiedy ogłoszono zwycięzców na koniec roku, Apple również nazwało „Połączenie” głównym trendem roku i uczciło serię aplikacji i gier z tym motywem, które miały trwały wpływ na ludzkie życie. Na tej liście znalazła się gra kooperacyjna i konkurencyjna „Unter Uns!” autorstwa InnerSloth; Aplikacja randkowa i networkingowa Bumble (której czołowy rywal Match jest znanym krytykiem App Store); Zasoby projektowe Canva; przewodnik po lokalnych restauracjach skupiający się na czarnych firmach, EatOkra; oraz kobieca sieć społecznościowa Peanut, która na początku tego roku uruchomiła swoje pokoje rozmów audio.

„Programiści, którzy zdobyli nagrody App Store Awards w 2021 r., wykorzystali własne dążenia i wizję, aby dostarczać najlepsze aplikacje i gry roku – i pobudzili kreatywność i pasję milionów użytkowników na całym świecie” – powiedział Tim Cook, dyrektor generalny Apple. w oświadczeniu. „Od niezależnych programistów-samouków po inspirujących liderów budujących globalne firmy, ci wspaniali programiści wprowadzali innowacje w technologii Apple, a wielu z nich pomogło rozwinąć głębokie poczucie wspólnoty, którego potrzebowaliśmy w tym roku” – powiedział.

READ  Rozpoczęła się rozbiórka polskiej elektrowni Ostrołęka C.

Zwycięzcy po raz kolejny otrzymają nagrody w postaci fizycznych App Store, inspirowane charakterystyczną niebieską ikoną App Store osadzoną w 100% z recyklingu aluminium, z którego wykonane są produkty Apple, z imieniem zwycięzcy wygrawerowanym po drugiej stronie .

Apple, jak zwykle, opublikowało również swoje listy najczęściej pobieranych aplikacji roku. W Stanach Zjednoczonych najczęściej pobierane aplikacje to:

Najlepsze bezpłatne aplikacje na iPhone’a

 1. Tik tak
 2. YouTube: oglądaj, słuchaj, streamuj
 3. Instagram
 4. Snapchat
 5. Facebook
 6. dostawca
 7. mapy Google
 8. Gmail — poczta e-mail od Google
 9. Spotkania w chmurze ZOOM
 10. Zakupy w Amazonii

Najlepsze płatne aplikacje na iPhone’a

 1. Świadek torby
 2. HotSchedules
 3. Cudowne tygodnie
 4. Retusz dotykowy
 5. Facetune
 6. Pocisk cienia
 7. 75 Trudne
 8. Pogoda z ciemnym niebem
 9. Automatyczna funkcja uśpienia Śledź sen na zegarku
 10. SkyView®

Najlepsze darmowe gry na iPhone’a

 1. Pomiędzy nami!
 2. Roblox
 3. Przebudowa projektu
 4. Call of Duty®: Mobile
 5. Internauci w metrze
 6. Wysokie obcasy!
 7. Magiczne kafelki 3: gra na pianinie
 8. Układanka do sortowania wody
 9. Bieg na skróty
 10. Wyścig brydżowy

Najlepsze płatne gry na iPhone’a

 1. Minecraft
 2. Heads-up!
 3. Bloons TD 6
 4. monopol
 5. Kreska geometrii
 6. Moje dziecko Lebensborn
 7. Pest Inc.
 8. Prawdziwa łyżwa
 9. Grand Theft Auto San Andreas
 10. Incredibox

Najlepsze bezpłatne aplikacje na iPada

 1. YouTube: oglądaj, słuchaj, streamuj
 2. Spotkania w chmurze ZOOM
 3. Disney +
 4. Netflix
 5. Tik tak
 6. Google Chrome
 7. HBO Max: Streamowanie telewizji i filmów
 8. Hulu: oglądaj programy telewizyjne i filmy
 9. Amazon Prime Video
 10. Gmail — poczta e-mail od Google

Najpopularniejsze płatne aplikacje na iPada

 1. Świadkowie
 2. Dobre notatki 5
 3. Rozgłos
 4. Reklama duetu
 5. Kuchnia Toca 2
 6. Toca Życie: Szpital
 7. LumaFusion
 8. Pocisk cienia
 9. Projektant powinowactwa
 10. Życie Toca: wakacje

Najlepsze darmowe gry na iPada

 1. Pomiędzy nami!
 2. Roblox
 3. Przebudowa projektu
 4. Etui na telefon komórkowy DIY
 5. Internauci w metrze
 6. Wyzwanie włosów
 7. Magiczne kafelki 3: gra na pianinie
 8. Płytki Hop – EDM Rush
 9. Blob Runner 3D
 10. Wyścig brydżowy
READ  Salon paznokci GlossLab oparty na członkostwie rozwija się

Najpopularniejsze płatne gry na iPada

 1. Minecraft
 2. Bloons TD 6
 3. Kreska geometrii
 4. monopol
 5. Pięć nocy u Freddy’ego
 6. Dolina Gwiezdnej Rosy
 7. Pest Inc.
 8. Człowiek: spaść płasko
 9. Najlepsza noc na zamówienie
 10. Grand Theft Auto San Andreas

Najlepsze gry zręcznościowe od Apple

 1. Szlak oregoński
 2. NBA 2K21 Arcade Edition
 3. Podstępny Sasquatch
 4. Wyścigi dźwiękowe
 5. SpongeBob: Patty Pursuit
 6. Miasto na deskorolce
 7. PAC-MAN Impreza Royale
 8. Cut the Rope Remastered
 9. Gorąca lawa
 10. Angry Birds ponownie załadowane

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.