Connect with us

Sport

EBU – reinterpretacja sportu jako odpowiednika w skokach narciarskich

Published

on

Eurovision Sport ma przyjemność ogłosić, że zajmuje się dystrybucją praw medialnych i marketingowych oraz będzie transmitować nową, przełomową, wspólną, męską i kobiecą edycję Pucharu Świata FIS w skokach narciarskich w dniach 18-20 lutego 2021 r. W Rasnovie w Rumunii.

Wcześniej zawody mężczyzn i kobiet odbywały się oddzielnie w Rasnovie, a zawody mężczyzn po raz pierwszy wzięły udział w Mistrzostwach Świata FIS w 2020 roku.

Tegoroczna impreza to początek czteroletniego odnowienia partnerstwa w zakresie praw medialnych między Eurowizją Sport a Rumuńskim Stowarzyszeniem Skibiathlon. Umowa, która obowiązuje do 31 marca 2024 r., Obejmuje również prawa komercyjne.

Promowanie równości płci w sporcie jest integralną częścią nowej umowy między Eurowizją Sport a Rumuńską Federacją Skibiathlon.

Mistrzostwom Świata towarzyszyć będzie debata w powiększeniu pt „Teraźniejszość i przyszłość skoków narciarskich dla kobiet”składająca się z grupy czołowych sportowców, dyrektorów wyścigów i przedstawicieli radia, w skład której wchodzą:

  • Sarah Hendrickson: olimpijka, mistrzyni świata, przedstawicielka Komisji Sportowców w FIS
  • Chika Yoshida: dyrektor wyścigu, Mistrzostwa Świata FIS w skokach narciarskich kobiet
  • Gregor Peternel: dyrektor sportowy, RTV Słowenia
  • Hostessa – Elsa Arapi: dyrektor sportowy kobiet, Eurovision Sport

Debata, która ma wywołać ożywioną wymianę zdań, obejmie dyskusję na temat ewolucji skoków narciarskich dla kobiet i wyzwań, jakie stwarza, a także będzie miała na celu zidentyfikowanie obszarów, na których należy się skupić, aby napędzać dalszy rozwój sport.

Odbędzie się w środę 17 lutego o godzinie 16:00 czasu środkowoeuropejskiego i można go obejrzeć pod następującym linkiem: https://zoom.us/j/97694034514

Członkowie EBU, którzy tradycyjnie transmitują zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich, wykazują silne zaangażowanie w Rasnov 2021. Są to: TVP (Polska), ZDF (Niemcy), NRK (Norwegia), ORF (Austria), YLE (Finlandia) i RTVS ( Słowenia). NHK, japoński nadawca publiczny, również relacjonuje wydarzenie.

READ  Ciara Mageean odpadła z Halowych Mistrzostw Europy

Rasnov 2021 po raz pierwszy będzie zawierał mieszane wydarzenie drużynowe w sobotę 20 lutego. Mieszane skoki narciarskie zadebiutują na Igrzyskach Olimpijskich podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pekinie w przyszłym roku.

Runar Østmo, przewodniczący Komitetu Sportowego EBU, powiedział: „Równość płci jest w centrum mediów publicznych i promocji sportu. Widzimy wielki potencjał w tym, że obie płcie rywalizują ze sobą na tych samych mistrzostwach świata iw tym samym miejscu, w formacie, który od dawna jest z powodzeniem stosowany w sportach takich jak biathlon.
Dan Mihoc, Prezydent Rumuńskiej Federacji Biathlonu Narciarskiego, powiedział: „Z niecierpliwością czekamy na pierwsze wydarzenie w ramach naszej dalszej współpracy z Eurovision Sport i spodziewamy się, że będziemy w stanie zorganizować te same zawody w skokach narciarskich w Rumunii w przyszłość.”

Wspólna debata o Mistrzostwach Świata w Rasnovie 2021 oraz „Teraźniejszość i przyszłość skoków narciarskich dla kobiet” są częścią stałego zaangażowania Eurowizji Sport na rzecz równości płci w sporcie.

Jest to uzupełnione przez publikację nowego podręcznika medialnego przez Eurovision Sport: „Reinterpretacja sportu: sposoby na relacje w mediach z uwzględnieniem płci”. W przedmowie Glen Killane, dyrektor wykonawczy Eurovision Sport, pisze: „Promocja sportu kobiet doskonale wpisuje się w nasze wartości. Jako media publiczne, częścią naszej misji jest refleksja nad wszystkimi społecznościami, którym służymy, a najbardziej inspirująca praca wykonana przez naszych członków wynika z poczucia odpowiedzialności. “

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *