Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Polska twierdzi, że nie ma nowych ograniczeń pomimo wzrostu liczby infekcji

Published

on

WARSZAWA, Polska (AP) – Sprzeciw Polski wobec wprowadzenia nowych blokad i ograniczeń w obliczu wybuchających infekcji i zgonów COVID-19 spotkał się z krytyką ze strony lekarzy w kraju i sprzeciwia się rosnącej akceptacji dla nieszczepionych granic w Europie.

Prawicowy, populistyczny rząd premiera Mateusza Morawieckiego wydaje się niechętny do podejmowania działań, które rozgniewałyby wyborców i zadały kolejny cios gospodarce zmagającej się z wysoką inflacją. W Europie Zachodniej, gdzie wskaźniki szczepień znacznie przekraczają 53% w Polsce, niedawne ograniczenia wywołały protesty i zamieszki.

„Na pewno wiemy w tej chwili, że ograniczenia nie są skutecznym sposobem powstrzymania wzrostu pandemii” – powiedział w czwartek minister zdrowia Adam Niedzielski, gdy w Polsce odnotowano 497 nowych zgonów.

Pomysł ten jest mocno kwestionowany przez wielu lekarzy w Polsce, którzy namawiali rząd do działania.


W ciągu ostatnich kilku tygodni gwałtowny wzrost liczby infekcji skłonił władze do reaktywowania prowizorycznych szpitali, które zamknięto kilka miesięcy temu. Tysiące dzieci w wieku szkolnym zostało niedawno poddanych kwarantannie lub rozpoczęło naukę na odległość w związku z epidemiami.

W piątek zgłoszono 421 więcej zgonów, co zwiększa całkowitą liczbę zgonów od poniedziałku do 1784 – poziom ostatnio odnotowany wiosną, kiedy region Europy Środkowej był globalnym punktem zapalnym wirusa.

Tymczasem w piątek zgłoszono 26 735 nowych infekcji, co daje od początku pandemii prawie 3,5 miliona infekcji i ponad 82 000 zgonów w 38-milionowym narodzie.

Rządy w całej Europie wprowadzają nowe ograniczenia w nadziei na powstrzymanie wzrostu liczby infekcji. Austria poszła najdalej z ogólnokrajową blokadą, która rozpoczęła się w poniedziałek i po której nastąpią ograniczenia dotyczące osób nieszczepionych.

READ  odważny hip-hopowy musical, który podbija współczesną Polskę - The Calvert Journal

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *