Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Polska twierdzi, że Białoruś zaopatruje migrantów, którzy są w stanie zawieszenia na granicy

Published

on

Polskie władze nadal odmawiają wjazdu grupie migrantów biurokratycznie utkniętych na granicy polsko-białoruskiej. Rzecznik polskiej agencji ochrony granic powiedział w piątek agencji prasowej PAP, że migranci są podobno zaopatrywani z Białorusi wytrzymaj dłużej na granicy.

Według polskich organizacji pomocowych migranci pochodzą z Afganistanu i byli: Pobyt w strefie przygranicznej w pobliżu wsi Usnarz Górny przez około dwa tygodnie w nadziei na wejście do Unii Europejskiej. Rzecznik określił liczbę osób, które utknęły między Białorusią a Polską na 28, ale dodał, że liczba ta zmienia się, ponieważ Białoruś pozwala ludziom opuścić prowizoryczny obóz w celu potajemnego zbierania zapasów.

„Widzimy, że liczba się zmienia. Wczoraj widzieliśmy też, jak białoruskie siły bezpieczeństwa dostarczały im żywność. Były gorące posiłki i talerze” – powiedział w piątek rzecznik.

Kanał telewizyjny TVN24 poinformował w piątek rano, że polskie siły bezpieczeństwa uniemożliwiły duchownym i różnym wolontariuszom dostarczanie migrantom lekarstw i żywności poprzedniego wieczoru. Według raportu, polscy strażnicy graniczni, policja i wojsko zablokowali dostęp do uchodźców i zawrócili każdego, kto próbował pomóc grupie.

W czwartek Europejski Trybunał Praw Człowieka (ETPC) nakazał rządowi polskiemu zapewnić grupie żywność, wodę, odzież, pomoc medyczną oraz, w miarę możliwości, tymczasowe mieszkania. Jednak ETPC podkreślił również, że jego wyrok nie zobowiązuje Polski do wpuszczenia Afgańczyków do kraju.

READ  Morze Śródziemne, tragiczna akcja ratunkowa. Statki próbujące złapać migrantów utknęły we włoskich portach
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *