Connect with us

technologia

Polska społeczność napędza irlandzki boom technologiczny – mówi minister Sekcji Angielskiej

Published

on

Polska społeczność napędza irlandzki boom technologiczny – mówi minister Sekcji Angielskiej

Z 120 000 Polaków obecnie mieszka Irlandia i niezliczonych innych, którzy mieszkali tam przez ostatnie dwie dekady, ich wpływ jest niezaprzeczalny.

„Jesteśmy bardzo, bardzo wdzięczni za to, co zrobili dla Irlandii” – powiedziała Polskiej Agencji Prasowej Dara Calleary, irlandzka minister stanu ds. promocji handlu, regulacji cyfrowych i przedsiębiorczości, podkreślając kluczową rolę, jaką Polska odgrywa w obszarach nowych technologii , odgrywają rolę usługi cyfrowe i zaawansowane technologicznie branże budowlane.

„Polacy naprawdę zadomowili się w kraju Wszystkie branże nie tylko to Biznesale także w społeczeństwo irlandzkie i wnosić wkład w każdą część naszego życia” – dodał.

Calleary zauważył: Stosunki polsko-irlandzkie zostały „niesamowicie przemienione”. Przystąpienie Polski do Unii Europejskiejstworzyć wspólne możliwości rozwoju gospodarczego i społecznego.

„Zamiast konkurować, dano nam możliwości ekonomicznie I Społeczny Rozwójktóre udostępniliśmy. Była to także szansa na poszerzenie horyzontów zarówno dla Polaków, jak i Irlandczyków” – powiedział.

Pokazują to dane agencji rządowej Enterprise Ireland Pręty składa się z około 2,5% z Ludność Irlandiico czyni ich krajem największa mniejszość narodowa.

W 2023 roku wartość handel w produktach pomiędzy Polska I Irlandia osiągnięty 3 miliardy euroA 7% wzrost z poprzedniego roku. Ponadto wymiana Usługi w 2022 r. było 4,6 miliarda eurowysoki 40% z poprzednich lat.

(jh)

Źródło: IAR, PAP

READ  Reklamy wkrótce pojawią się w nowych przeglądach sztucznej inteligencji w wyszukiwarce Google
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *