Connect with us

technologia

Polska sieć detaliczna testuje płatności biometryczne • NFCW

Published

on

Polska sieć detaliczna testuje płatności biometryczne • NFCW
ZAPŁAĆ WZROKIEM: Użytkownicy przesyłają dane dotyczące tęczówki i twarzy do systemu biometrycznego i łączą je ze swoją kartą płatniczą

Klienci kupujący laptopy, tablety, smartfony i akcesoria w oddziale polskiej sieci handlowej informatyka we Wrocławiu mogą teraz płacić za zakupy za pomocą biometrycznego systemu płatności, który wykorzystuje połączenie technologii tęczówki i rozpoznawania twarzy.

Aby skorzystać z usługi, klienci najpierw przesyłają dane biometryczne swojej tęczówki i twarzy, a następnie łączą je z kartą płatniczą za pośrednictwem aplikacji systemowej na urządzeniu Apple lub Android. Następnie mogą zapłacić za zakupy w sklepie po prostu patrząc na biometryczny czytnik płatności.

Komputronik testuje system polskiego dostawcy technologii oparty na rozpoznawaniu tęczówki PayEye Korzystanie z unowocześnionego terminala w punkcie sprzedaży – znanego jako eyePOS 2.0 – który łączy rozpoznawanie twarzy i tęczówki oka w celu „podwojenia siły uwierzytelniania”. […] bez ryzyka błędów, niezależnie od liczby użytkowników w bazie danych – mówi PayEye.

Krótki film pokazuje jak działa system

– Po wdrożeniu programu pilotażowego opcja płatności PayEye pojawi się także w innych oddziałach Komputronika – mówi sprzedawca.

Ruszyło Kino Nowe Horyzonty we Wrocławiu Wypróbuj PayEye przy zakupie biletów w czerwcu 2021 r.

Następny: Odwiedź NFCW Expo, aby znaleźć nowych dostawców i rozwiązania

READ  Made in Abyss: Binary Star Falling into Darkness zadebiutuje jesienią ze swoim debiutanckim zwiastunem
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *