Connect with us

Gospodarka

Polska powinna wdrożyć CBDC, aby chronić swoją gospodarkę

Published

on

Źródło: Adobe / deke

Polski bank centralny musi wyemitować swoją cyfrową walutę banku centralnego (CBDC), cyfrową złotówkę, aby uniemożliwić innym krajom narzucanie własnych walut cyfrowych na polską gospodarkę – Marek Dietl, prezes kontrolowanej przez państwo Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW) powiedział podczas niedawnego panelu dyskusyjnego.

„Jeśli nie wprowadzimy cyfrowego złotego, czy nam się to podoba, czy nie, użyjemy cyfrowego juana, dolara lub euro, ponieważ jest wygodniejszy w użyciu i bardziej płynny” – powiedział Dietl podczas debaty na dorocznym Kongresie 590 .

Prezes dodał, że cyfrowy złoty przyniósłby szereg korzyści polskim konsumentom i zdemokratyzowałby ich dostęp do różnych segmentów rynku finansowego. zgłoszone z lokalnego serwisu informacyjnego Money.pl.

„Moim zdaniem taka cyfrowa waluta jest nieunikniona, zwłaszcza, że ​​będą coraz bardziej efektywne środki bezpieczeństwa, choć znajdą się też tacy, którzy będą chcieli je zastąpić” – powiedział Dietl.

Debata pt Blockchain w praktyce przez instytucje finansowe, pokazał również przedstawiciela Narodowy Bank Polski (NBP), bank centralny kraju. Marta Gajęcka, członek zarządu NBP, powiedziała, że ​​bank centralny nie pracuje obecnie nad projektem CBDC, ale przyznała, że ​​obserwuje takie działania jej kolegów z całego regionu, w tym szwedzkiego banku centralnego. Szwedzki Bank Narodowy.

„Waluta cyfrowa musi być połączona z bezpiecznymi, niezawodnymi systemami. Obecnie nie ma na świecie systemu, który gwarantuje 100% bezpieczeństwa ”- powiedziała.

Wykład na tegorocznym BIS Innovation Summit, wydarzeniu o Bank Rozrachunków Międzynarodowych (BIS), Hanna Armelius, starszy doradca w Sveriges Riksbank, powiedziała, że ​​w Szwecji gotówka jest bardzo szybko wycofywana, co zwraca uwagę banku na waluty cyfrowe.

Projekt banku e-korona nie jest „tak zaawansowany” jak projekty CBDC w Chinach i na Bahamach, ale Sveriges Riksbank „wysłał petycję do naszego parlamentu w celu zbadania legalności korzystania z CBDC”, powiedział Armelius, dodając, że potrzebna była decyzja polityczna aby posunąć projekt do przodu.
____ ____
Ucz się więcej:
– EBC sugeruje, że przegrana w wyścigu CBDC może mieć wpływ na efekt uboczny
– Bahamy, Kambodża, Chiny, wiodący światowy wyścig CBDC, Wielka Brytania, startuje grupa zadaniowa

READ  Pracownicy kontraktowi Google zdobywają pierwszą umowę o pracę po prawie dwóch latach negocjacji

– Przygotuj się na „niepewną przyszłość pieniędzy” – US Intelligence Center
– Bank Centralny Szwecji chce, aby „uczestnicy rynku” przeszli do kolejnej fazy pilotażowego projektu CBDC

– Japoński bank centralny rozpoczyna testowanie cyfrowego jena
– Jeśli CBDC jest narzędziem kontrolnym, zawodzi – ekspert

– Ekonomiści: CBDC będą „flopować”, jeśli nie zostaną zaprojektowane jako magazyn wartości
– Trendy w CBDC w 2021 r .: Więcej pilotów, może niektóre premiery, ale nie do sprzedaży detalicznej

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.