Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Polska postawiła swoje samoloty w stan pogotowia podczas rosyjskiego ataku rakietowego 13 stycznia

Published

on

Polska postawiła swoje samoloty w stan pogotowia podczas rosyjskiego ataku rakietowego 13 stycznia

W odpowiedzi na ataki rakietowe Rosji na terytorium Ukrainy rankiem 13 stycznia Polska postawiła swoje lotnictwo w stan pogotowia.

źródło: Dowództwo Operacyjne Sił Zbrojnych RP, podaje Europejska Prawda

Detale: Samoloty polskie i sojusznicze zostały rozmieszczone w odpowiedzi na „wzmożoną aktywność lotnictwa dalekiego zasięgu Federacji Rosyjskiej połączoną z zamiarem ataku na terytorium Ukrainy”.

W związku z „niezbędnymi działaniami zapewniającymi bezpieczeństwo polskiej przestrzeni powietrznej” mieszkańcy kraju, zwłaszcza południowo-wschodniego, zostali ostrzeżeni o wzroście poziomu hałasu.

Po pewnym czasie samoloty polskie i alianckie powróciły do ​​normalnej pracy w związku ze zmniejszeniem poziomu zagrożenia.

„Polska armia na bieżąco monitoruje sytuację na Ukrainie i jest w ciągłej gotowości do zapewnienia bezpieczeństwa polskiej przestrzeni powietrznej” – stwierdzili.

tło:

  • 29 grudnia Polski Sztab Generalny ogłosił wystrzelenie rosyjskiej rakiety naruszył przestrzeń powietrzną kraju. Polskie wojsko znaleziony że rakieta przeleciała 40 kilometrów do Polski i trzy minuty później wróciła na Ukrainę.

  • W nocy z 12 na 13 stycznia Rosjanie przeprowadzili atak rakietowy na Ukrainę z 40 celami – rakietami manewrującymi, rakietami aerobalistycznymi, balistycznymi, wystrzeliwanymi z powietrza, kierowanymi rakietami przeciwlotniczymi i dronami szturmowymi.

  • Ukraińskie jednostki obrony powietrznej zniszczyły osiem celów, a większość broni nie dotarła do celu ze względu na użycie ukraińskich systemów walki elektronicznej.

Wsparcie ON lub stać się nasz patron!

READ  Znana jest prawdopodobna przyczyna pożaru hotelu w Polsce, w którym przebywają uchodźcy z Ukrainy
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *