Connect with us

Gospodarka

Polska, PH widzą silniejsze powiązania gospodarcze, polityczne i obronne – The Manila Times

Published

on

Pełniąca obowiązki podsekretarza stanu do spraw zagranicznych do spraw stosunków dwustronnych i spraw asean, Elizabeth Buensuceso, przewodniczyła 21 kwietnia podczas wideokonferencji z udziałem polskiego sekretarza stanu ds. Bezpieczeństwa, Ameryki, Azji i polityki wschodniej Marin Marcin Przydacz. i Polska.

(Zgodnie z ruchem wskazówek zegara, od góry po lewej) Sekretarz Stanu Marcin Przydacz; Ambasada RP w Manili Chargé d 'Affaires, ai, Jarosław Szczepankiewicz; Wiceminister spraw zagranicznych ds. Europejskich Jaime Victor Ledda; Zastępca sekretarza stanu ds. Stosunków dwustronnych i spraw asean Elizabeth Buensuceso; i ambasador Filipin w Polsce Leah Basinang-Ruiz. ZDJĘCIE
Dzięki uprzejmości DFA-OEA

Obie strony zwiększyły swoje zaangażowanie na rzecz ściślejszej współpracy gospodarczej, politycznej i obronnej przed zbliżającą się 50. rocznicą ich stosunków dyplomatycznych w 2023 r .; Podkreślił znaczenie wielostronnej współpracy dla globalnego wyjścia z pandemii; oraz rola prawa międzynarodowego w pokojowym rozstrzyganiu sporów między krajami.

„Partnerstwo polsko-filipińskie stale się rozwija i nadal przynosi pozytywne rezultaty dla obu stron, które są wzmacniane przez silne więzi regionalne między Asean a Unią Europejską. Podczas naszych konsultacji rozmawialiśmy o zacieśnianiu więzi w dziedzinie obronności, rolnictwa, edukacji, pracy i turystyki. Wymieniliśmy również poglądy na temat problemów krajowych, regionalnych i globalnych w związku z aktualną sytuacją w zakresie zdrowia publicznego ”- powiedział podsekretarz Buensuceso.

W skład delegacji filipińskiej weszli ambasador Filipin w Polsce Leah Basinang-Ruiz oraz wiceminister spraw zagranicznych Jaime Victor Ledda.

READ  Polska planuje dodać kolejne sztabki złota do swoich kaset - RT Business News
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *