Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Polska odrzuca rosyjskiego Rybusa z planów mundialu | Katar 2022 Aktualności

Published

on

Ruch PZPN następuje po tym, jak lewy obrońca podpisał kontrakt z rosyjskim Spartakiem Moskwa.

Polska nie weźmie pod uwagę obrońcy Macieja Rybusa w swoich planach na Mistrzostwa Świata w Katarze po tym, jak podpisał nowy kontrakt z rosyjskim klubem – poinformował PZPN.

66-kapitanowy lewy obrońca spędził ostatnie pięć lat w Rosji z Lokomotiwem Moskwa i 11 czerwca dołączył do rywala ze Spartaka Moskwa na zasadzie wolnego transferu.

„Trener reprezentacji Polski Czesław Michniewicz rozmawiał z Maciejem Rybusem… po zakończeniu w zeszłym tygodniu zgrupowania kadry narodowej” – poinformował PZPN w poniedziałkowym komunikacie.

„Trener poinformował zawodnika, że ​​ze względu na jego obecną sytuację klubową nie zostanie powołany na wrześniowe zgrupowanie kadry narodowej i nie będzie brany pod uwagę do drużyny jadącej do Kataru na mundial” – dodano w oświadczeniu.

Związek nie odezwał się ani słowem o dwóch innych narodowych piłkarzach, którzy mają kontrakty z rosyjskimi klubami. Pomocnicy FC Krasnodar Grzegorz Krychowiak i Sebastian Szymański nadal mają podpisane kontrakty przed inwazją, a Krychowiak po inwazji został wypożyczony do greckiego AEK Ateny.

Polska jest zagorzałym sojusznikiem Kijowa i jednym z największych sponsorów finansowych Ukrainy od czasu inwazji 24 lutego, którą Moskwa nazywa „specjalną operacją wojskową”.

Po inwazji Rosji na Ukrainę, Polska odmówiła rozegrania w Moskwie planowanego meczu eliminacji mistrzostw świata z Rosją.

FIFA doprowadziła Polskę do następnej rundy, w której pokonała Szwecję 2:0 i zakwalifikowała się do flagowego turnieju piłki nożnej.

Polska zmierzy się z Argentyną, Meksykiem i Arabią Saudyjską w fazie grupowej Mistrzostw Świata, która rozpoczyna się 21 listopada.

READ  Korea Południowa oferuje pomoc Polsce w budowie elektrowni jądrowych
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.