Connect with us

technologia

Polska Narodowa Unia Kredytowa i Premier Source Credit Union połączą się

Published

on

„Prawdziwa wygrana-wygrana”

Autor: Mark Morris

Jim Kelly mówi, że PNCU i Premier Source oferują usługi i wiedzę fachową, które przynoszą wzajemne korzyści.

Polska Narodowa Unia Kredytowa rozpoczęła się w 1921 roku z inwestycją 325 dolarów i wzrosła do ponad 700 milionów dolarów dzisiaj. Ale zawsze istnieją możliwości ulepszenia i rozszerzenia jej usług, powiedział prezes i dyrektor generalny Jim Kelly, który opisuje niedawno ogłoszoną przez PNCU umowę o połączeniu z Premier Source Credit Union jako fuzję dwóch sił.

„Nikt w Premier Source nie straci pracy” – powiedział. „W rzeczywistości liczymy na ich doświadczenie w oferowaniu członkom kart kredytowych, w biznesie, w którym obecnie nie jesteśmy”.

W związku z rosnącymi kosztami nadążania za technologią, zgodnością i zatrzymywaniem talentów, Premier Source zaczął rozważać fuzję jako najlepszą drogę naprzód. Prezes Bonnie Raymond powiedziała, że ​​Polish National najlepiej pasuje po rozważeniu kilku czynników.

„Jako większa organizacja, Polish National oferuje wewnętrzne kredyty hipoteczne i kredyty komercyjne, ponieważ poszerzamy nasz portfel kart kredytowych, aby poszerzyć liczbę członków” – powiedział Raymond. „Oprócz działalności związanej z kartami kredytowymi, korzystasz z wiedzy naszych pracowników, co jest sytuacją, w której wszyscy wygrywają”.

Kelly dodał, że w zachodniej Mass jest wzrost organiczny. nie jest łatwo. Dlatego nazwał fuzję z Premier Source „wyjątkową szansą”. Obecna siedziba Premier Source przy North Main Street w East Longmeadow stanie się dziewiątym oddziałem Polish National z siedzibą w Chicopee. Ta lokalizacja jest również zgodna z jednym ze strategicznych celów Kelly, jakim jest znalezienie dodatkowej przestrzeni.

„Jesteśmy rozwijającą się unią kredytową i kończy nam się miejsce w naszej centrali lub centrum operacyjnym w Chicopee w Wilbraham” – powiedział. „Budynek Premier Source jest duży i piękny, więc bardzo nam pomaga”.

To, co stało się znane w USA jako Wielka Rezygnacja, miało również wpływ na dwie unie kredytowe. Między przejściem na emeryturę a odejściem z pracy z powodu COVID-19 obie organizacje odczuły skutki odejścia pracowników. Raymond zauważył, że połączenie pomoże rozwiązać problemy kadrowe dla obu z nich.

„To była kolejna sytuacja, w której wszyscy wygrywają, ponieważ nasi pracownicy pozostają zatrudnieni, podczas gdy polski reprezentant może wnieść doświadczoną pomoc w obsadzeniu wszystkich wakatów”.

„To była kolejna sytuacja, w której wszyscy wygrywają, ponieważ nasi pracownicy pozostają zatrudnieni, podczas gdy polska drużyna narodowa może zapewnić doświadczoną pomoc w obsadzaniu wakatów” – powiedziała.

READ  Aktualizacja Cyberpunk 2077: Major 1.2 opóźniona po cyberataku

W ostatnich latach obie organizacje rozrosły się poprzez fuzje z mniejszymi kasami kredytowymi. Na poziomie krajowym, Kelly powiedział BusinessWest, około jedna kasa kredytowa dziennie jest zaangażowana w fuzję.

Partnerstwo strategiczne

Premier Source rozpoczął działalność jako Kelko Credit Union w 1941 roku, założony przez pracowników Kellogg Envelope Company. Przez lata Premier Source przejmował pracownicze kasy oszczędnościowo-kredytowe od firm takich jak Spalding, Hasbro Games i Western Mass Electric. Przy członkostwie przekraczającym obecnie 4500, Raymond powiedział, że jego wzrost nadal nie zapewnia ekonomii skali większych instytucji.

„Na przykład interaktywne bankomaty stały się popularne, ale są niezwykle drogie i samo ich zakup nie opłaca inwestycji” – powiedziała. Po 80 000 USD każda instytucja musi mieć wiele ITM, aby osiągnąć ekonomię skali.

Wyrażając zgodę na fuzję, Premier Source nie będzie inwestować w ITM, ale jego członkowie odniosą z tego bezpośrednie korzyści. Powszechną praktyką przy łączeniu kas jest wypłata dywidendy dla jej członków. Raymond powiedział, że członkowie są powodem, dla którego Premier Source ma silną bazę kapitałową, więc zarząd wkrótce będzie głosował za specjalną dywidendą, aby zrekompensować członkom pozostanie w unii kredytowej.

„To sposób na nagradzanie członków za ich długowieczność. Członkowie, którzy są z nami od ponad 10 lat, otrzymują największą dywidendę ”, powiedziała, dodając, że większość członków jest z Premier Source od ponad 10 lat.

Daleko od zimnej i wyrachowanej transakcji, Kelly powiedział, że fuzja kas kredytowych jest zwykle bardziej osobistym rodzajem transakcji, przeprowadzanym tylko z ludźmi, którzy zasłużyli na ich zaufanie.

„Nie łączysz się z kimś, kogo poznałeś zaledwie kilka miesięcy temu” – zauważył. „Z reguły są to osoby, które znasz od co najmniej kilku lat, bo chcesz mieć pewność, że fuzja zatroszczy się również o Twoich członków i pracowników”.

READ  Pakiet Nintendo Switch o tematyce Fortnite jest obecnie dostępny w Amazon w Cyberponiedziałek

Kelly powiedział, że on i Raymond wielokrotnie się krzyżowali, ponieważ pracują w tej samej branży. „Znam Bonnie od dawna. Jest osobą wysoko wykwalifikowaną i utalentowaną.”

Następnym krokiem w procesie fuzji jest uzyskanie zgody regulacyjnej Departamentu Banków Massachusetts, Krajowej Administracji Unii Kredytowej oraz Massachusetts Credit Union Share Insurance Corp. a także zatwierdzenie członków obu SKOK-ów.

Niedawny komunikat prasowy sugerował, że fuzja może zostać zakończona do wiosny 2022 roku. Kelly, były regulator, powiedział, że nie zaoferuje harmonogramu, ponieważ to w rękach regulatorów zależy, kiedy zakończą pracę nad fuzją.

Zdrowe perspektywy

Narodowa Polska zajmuje 174. miejsce wśród 200 najzdrowszych kas w kraju, według Spółdzielczej Kasy Kredytowej doc. Kelly jest dumny z tego osiągnięcia i zauważa, że ​​jest to pozytywna wiadomość, biorąc pod uwagę, że w Stanach Zjednoczonych istnieje 5164 unii kredytowych

W tej chwili Kelly oczekuje, że 4500 członków Premier Source dołączy do ponad 25 000 członków Polish National. To odpowiedni sposób na rozpoczęcie kolejnych 100 lat unii kredytowej ”- powiedział.

„Chociaż nasi założyciele byli Polakami, zawsze byliśmy gminną kasą kredytową i będziemy kontynuować tę tradycję” – dodał, że jest członkiem.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.