Connect with us

Sport

Polska może przejąć odwołane zawody Pucharu Świata! FIS otrzymał wniosek

Published

on

Sezon Pucharu Świata w Skoki narciarskie wystartował w ostatni weekend w Wiśle, a niektórzy skoczkowie zameldowali się już w poniedziałek wieczorem KuusamoTutaj zaczynają się kwalifikacje do następnych zawodów w piątek. Nie ma Polaków, którzy we wtorek rozpoczną podróż do Finlandii.

Obejrzyj wideo
Co mogą zrobić polscy skoczkowie? „Stoch jest zmotywowany i bardzo dobrze przygotowany”

To trwa w tle borykać się że sezon pandemiczny powinien być rozgrywany w normalnych warunkach, a kalendarz nie jest zbyt wyczerpany odwołanymi konkursami. Obecnie wiadomo o odwołaniu konkursu w Sapporo. Walka Okurayama została zaplanowana na 6 i 7 lutego, ale już wiadomo, że do niej nie dojdzie.

Polska może przejąć odwołany konkurs

FIS powinno ogłosić do końca tego tygodnia, kto będzie organizował zawody. Polska ogłosiła również akcesję, która może podejmować się niektórych zawodów. Jednak obecnie nie wiadomo, gdzie odbędzie się konkurencja, ponieważ zależy to również od pogody i czynników epidemiologicznych. W najlepszym przypadku nasz kraj chciałby zorganizować zawody, w których przynajmniej część kibiców będzie mogła zostać dopuszczona, a to może być możliwe za kilka miesięcy.

Czy Szczyrk też kiedyś pojedzie na mundial?

Otwiera się sprawa Szczyrk i pomysł zorganizowania zawodów międzynarodowych w kompleksie Skalite pojawia się często, ale PZN nie jest zainteresowany ani jednym konkursem w środku tygodnia. Gdyby miał trwać cały weekend. Specyfika skoczni oznaczałaby konieczność zbudowania przenośnego zestawu i zrobienia tego po prostu na zawody, a bez wentylatorów byłoby to całkowicie nieopłacalne. Dlatego bardziej przypomina melodię przyszłości.

Niedługo może też pojawić się problem z kolejnymi zawodami, bo niepewna jest organizacja mistrzostw świata w Chinach, gdzie w tym sezonie planowane są testy przedolimpijskie. Skoki są już prawie wykonane, ale Chińczycy są zdeterminowani, by pokazać, jak dobrze sobie radzą podczas pandemii. Informacje na ten temat powinny być znane w najbliższych dniach.

READ  Sekcja III liceum sportowe terminarz, tabela wyników oraz informacje na żywo z 12 marca
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.