Polska odpiera Struthersa | Wiadomości, sport, praca

Polska odpiera Struthersa |  Wiadomości, sport, praca

Zdjęcie do korespondencji / Michael Sekol Dom Pagano z Polski szuka miejsca na spotkanie ze Struthersem.

STRUTHERS – Mecz Poland Bulldogs przeciwko Struthers Wildcats dobiegł końca, ale Polska dokonała kluczowego zatrzymania w dogrywce i w piątkowy wieczór zapewniła sobie zwycięstwo 28-27 nad Wildcats.

Długie przejazdy i zacięta gra charakteryzowały większą część pierwszej połowy obu drużyn.

Jako pierwsi zaatakowali Bulldogs.

Po długiej pierwszej akcji meczu zakończonej faulem Struthersa, Polska objęła piłkę na własnym 47 jardzie.

Bulldogs nie spieszyli się z przeszukiwaniem boiska. W swoim pierwszym ofensywnym ataku Polska objęła pierwsze prowadzenie w meczu, gdy rozgrywający Dom Pagano po biegu z 6 jardów przekroczył linię bramkową, zwiększając wynik Bulldogs do 7:0 na 4:45 przed końcem pierwszej kwarty.

Pagano przez cały mecz był liderem swojej drużyny. Trener Polski Tom Pavlansky nie był zaskoczony występem swojego rozgrywającego.

„Dom to naprawdę dobry rozgrywający, nie zaskoczył nas dzisiaj” – powiedział Pavlansky. „Dom, podobnie jak jego koledzy z drużyny, zwłaszcza starsi koledzy z drużyny, ma pasję do gry i żywią pasję do siebie nawzajem. Mają wielką wiarę w siebie.”

Po dwóch bezbramkowych jazdach, po jednej dla każdej drużyny, Wildcats byli następni, którzy zdobyli bramkę.

Po tym, jak Struthers pokonał Bulldogs trzema i autami w poprzedniej akcji, atakujący zdobyli bramkę w jednej akcji. Rozgrywający Jason Dukes połączył się z Devinem Brahamem po podaniu z 56 jardów i na początku drugiej kwarty zremisował na 7-7.

Ważna druga kwarta Brahama jeszcze się nie skończyła.

Podczas pierwszego ofensywnego ataku Wildcats po ich wielkim przyziemieniu, przedostali się głęboko na terytorium Bulldogs. Jednak polska obrona była silna, co zmusiło Struthersa do zajęcia czwartej i bliskiej sytuacji na 10 jardach Bulldogs.

READ  Bernadeta E. Lis 1929-2021 | Wiadomości, sport, praca

Struthers złapał piłkę, gdy członek polskiej linii defensywnej wskoczył do strefy neutralnej przed snapem, po nowej serii upadków oddał drużynie Wildcats piłkę z czwartej linii jarda Bulldogs.

Wildcats wykorzystali sytuację, gdy Braham wprowadził piłkę do pola punktowego, zwiększając prowadzenie Struthers do 14-7 na 4:35 przed końcem drugiej kwarty.

Braham prowadził swój zespół w przyłożeniach. Główny trener Struthers, John Bayuk, powiedział, że Braham jest liderem zespołu.

„Jest wyjątkowym graczem we wszystkich aspektach gry” – powiedział Bayuk. „Zespoły specjalne, atak i obrona”.

Choć wydawało się, że Wildcats nabiorą tempa pod koniec pierwszej połowy, Polska nie zachwiała się.

Bulldogs zakończyli połowę maszerując 57 jardów po boisku i zamknęli podwyżkę po przyłożeniu z 1 jarda przez Pagano, doprowadzając do remisu 14-14 po pierwszej połowie.

W trakcie meczu Polska kilkakrotnie traciła przyłożenia, ale potrafiła odrobić straty. Pawlanski powiedział, że jego zespół wykazał się odwagą.

„Nasze dzieci bardzo dobrze radzą sobie z przeciwnościami losu” – powiedział Pavlansky. „W obliczu przeciwności losu zawsze masz dwie opcje, a nasi chłopcy zdecydowali się trzymać razem, grać mocniej i grać dla siebie”.

Druga połowa rozpoczęła się od trudnej obrony i krytycznych błędów obu drużyn.

W połowie trzeciej kwarty Wildcats nie wykorzystali okazji do zdobycia gola po długiej serii Brahama, po tym jak Polska odrobiła stratę po strzale Struthersa.

W następnej rundzie Bulldogs nie radzili sobie dużo lepiej. Polska odbiła piłkę i oddała Wildcats piłkę na ich własnym 47 jardzie.

Po porażce Polski Struthers odzyskał prowadzenie Dukes 21-14 po przyłożeniu z 27 jardów na nieco ponad minutę przed końcem trzeciej kwarty.

Bulldogs zareagowali na początku czwartej kwarty, kiedy Cole Fulton zdobył 2 jardy przyłożenia i na 10:00 przed końcem meczu zremisował 21-21.

READ  LIV Torby golfowe DAZN Global Broadcast Deal

Struthers po raz kolejny polegał na swojej grze biegowej Brahama i Anthony’ego Carterów, aby poprowadzić swoją ofensywną jednostkę po boisku.

Wildcats dotarli do polskiej linii 15 jardów, wciąż trzymając piłkę na prawie siedem minut przed końcem czwartej kwarty.

Jednak po raz kolejny Wildcats stracili piłkę, a Bulldogs odzyskali siły na własnej linii 15 jardów.

W pierwszej akcji Polaków Pagano po podaniu z 35 jardów połączył się z Fultonem i dał Bulldogs piłkę na terytorium Struthers.

Bulldogs skierowali piłkę na linię 19 jarda i ustawili kopacza Jasa Stefancina, który wykonał potencjalnie zwycięski rzut z gry z linii 19 jarda.

Po przerwach dla obu drużyn Stefancin spojrzał na słupki bramkowe. Wyglądało na to, że Bulldogs wykonali czysty snap i odbili piłkę, jednak po upływie regulaminowego czasu gry piłka poszybowała w lewo.

Obie drużyny schodziły na dogrywkę przy wyniku 21:21.

Polska rozpoczęła dogrywkę od pierwszej okazji do zdobycia bramki 20 jardów od pola punktowego.

Bulldogs szybko objęli prowadzenie 28-21, gdy Pagano po krótkim scenariuszu połączył się z Dannym Nittolim.

Braham wykorzystał szansę Wildcats na zdobycie gola przyłożeniem z odległości jednego jarda i podwyższył wynik 28-27.

Zamiast próbować zremisować dodatkowym punktem, Wildcats zdecydowali się na dwupunktową konwersję i zwycięstwo.

Jednak po próbie Wildcats zostali cofnięci do linii 9 jardów przez karę za falstart.

Gdy mecz był już rozstrzygnięty, Struthers rzucił piłkę do rezerwowego rozgrywającego Najiera Howarda. Następnie Howard rzucił piłkę do Dukesa znajdującego się obok niego na zapleczu, Dukes przedarł się w lewo i wystrzelił piłkę w pole punktowe, ale piłka upadła niekompletna, przypieczętowując zwycięstwo Bulldogs 28-27.

„Nasi chłopcy grali dalej, chłopaki ze Struthers grali dalej, to był świetny mecz” – powiedział Pavlansky. „Czapki z głów przed tymi chłopakami, trenerem Bayukiem i dzieciakami. Cóż za wykończenie, cóż za wspaniały mecz piłki nożnej w szkole średniej.”

READ  Jak grać Argentyna vs. Polska w meczu grupy C Mistrzostw Świata

Bayuk powiedział, że jego zespół otrząsnie się z porażki, przygotowując się do play-offów w przyszłym tygodniu.

Wiemy, że do samego końca graliśmy ze świetną drużyną piłkarską” – powiedział. „Wiemy, że to pozytywne. Walczyliśmy z dobrą drużyną piłkarską, postawiliśmy się w sytuacji straty i nadal potrafiliśmy walczyć do końca. Gra z taką drużyną na koniec sezonu przygotuje cię jedynie do play-offów.