Kanadyjki miażdżą Maroko w międzynarodowym meczu towarzyskim w Hiszpanii

Pomimo nieobecności kapitan Christine Sinclair i innych weteranów z powodu kontuzji, trener Kanady Bev Priestman odniósł dwa zwycięstwa, a kilku młodych zawodników pokazało swoje ręce w październikowym oknie meczowym FIFA.

Evelyne Viens strzeliła gola i ustanowiła dwa kolejne, gdy Kanada pokonała Maroko 4:0 w meczu towarzyskim kobiet w poniedziałek w Jerez de la Frontera w Hiszpanii, po tym jak w piątek pokonała Argentynę 2:0.

„Jako trener zawsze bardziej ekscytujące jest patrzenie na ławkę – ktokolwiek zaczyna, kto kończy, wiesz, że cały zespół przyczynia się do zwycięstwa” – powiedział trener Kanady Bev Priestman.

Jessie Fleming, Janine Beckie i Clarissa Larisey strzeliły inne kanadyjskie bramki na Estadio Municipal de Chapin. Weteranka Sophie Schmidt, która rozegrała swój 216. międzynarodowy mecz, zapewniła ofensywną iskrę z ławki.

Viens, lat 25, strzeliła swojego trzeciego gola w swoim 12. występie w Kanadzie i była zagrożeniem przez cały mecz.

„Wygląda na to, że dobrze się bawi, zamiast dźwigać ciężar świata na swoich barkach. Po prostu poprosiłem ją, żeby się zrelaksowała i zrobiła dokładnie to, co robi [her] Stowarzyszenie. I prawdopodobnie to zrobiła. Bardzo się z tego cieszę” – powiedział Priestman o Viens, która gra w szwedzkim Kristianstads DFF.

OBEJRZYJ l Fleming, Viens otworzył śluzy w wygranej 4:0:

Dwa ładne gole napędzają kanadyjski zespół piłki nożnej kobiet przed Marokiem

Świetne gole Jessie Fleming i Evelyne Viens otworzyły drzwi do zwycięstwa Kanady 4:0.

Szybka 23-letnia Larisey otworzyła swoje konto strzelców seniorów po swoim trzecim występie.

I wyróżniała się para 19-latków. Jade Rose rozpoczęła w środkowej obronie i wyglądała na spokojną i opanowaną, podczas gdy pomocnik Simi Awujo imponował z ławki.

Jednak zajęło to trochę czasu.

Maroko, zajmujące 76. miejsce na świecie, okazało się upartym przeciwnikiem do przełamania. Zajmujący siódme miejsce Kanadyjczycy mieli w pierwszej połowie 73 procent posiadania piłki, ale oddali tylko trzy celne strzały, a Fleming strzelił otwierającego gola w 24. minucie.

READ  Roberta Grinstein 1939-2021 | Wiadomości, sport, praca

Silniejsza druga połowa

„Byłem bardzo rozczarowany w pierwszej połowie. Podobała mi się reakcja w drugiej połowie” – powiedział Priestman.

– Nigdy nie ma łatwego meczu międzynarodowego – dodała. „Te zespoły są odporne i zrobią wszystko, co w ich mocy, aby dać ci ciężki czas w tych meczach. Pod koniec dnia 4-0 zrobię to przez 90 minut. Chciałbym tylko, żebyśmy mogli odzyskać ten występ z pierwszej połowy ”.

Atlas Lioness, w drodze na swój pierwszy w historii Puchar Świata, zajął drugie miejsce za RPA podczas Pucharu Narodów Afryki Kobiet w lipcu.

Kanada pokonała w piątek 31. miejsce w Argentynie w Sanlucar de Barrameda w Hiszpanii, obejmując prowadzenie po bramce Argentyny w 68. minucie i trafieniu w 87. minucie zmiennika Cloe Lacasse. Maroko przegrało 4:0 z 32. numerem Polski w ostatni czwartek w Sewilli w Hiszpanii.

Priestman dokonał sześciu zmian w swoim początkowym składzie, dodając bramkarzy Sabrinę D’Angelo, Desiree Scott, Jade Rose, Viensa, Lacasse i Quinna, znanych pod jednym imieniem. Startowa 11 weszła do gry z 730 występami, w tym 416 od Scotta, Fleminga i Kadeishy Buchanan.

Scott, który zdobył 184. czapkę, przejął stanowisko kapitana Fleminga.

Oddział nękany przez kontuzje

Oprócz Sinclaira kontuzjowana Ashley Lawrence, Vanessa Gilles, Deanne Rose, Gabrielle Carle i Jayde Riviere byli nieobecni w Kanadzie. Allysha Chapman została kontuzjowana w fizycznym meczu z Argentyną.

Maroko powstrzymywało się w skutecznym bloku defensywnym, szukając kontrataków. Kanadyjczycy mieli więcej posiadania piłki, ale mieli problemy z budowaniem ofensywy w ponurym początku zawodów.

Zmieniło się to w 24. minucie, kiedy słaba interwencja bramkarza Maroka Khadiji Er-Rmichi została przechwycona przez oportunistycznego Viensa, który znalazł nacierającego Fleminga w polu karnym. Pomocnik Chelsea pokonał obrończynię Nouhailę Benzinę i pokonał Er-Rmichi, zdobywając 19. gola w 109 występach.

Viens podwoił prowadzenie w 54. minucie i skierował piłkę do domu po trzeciego gola w reprezentacji. Mecz odbył się po rzucie rożnym Kanady, który początkowo został oczyszczony, ale tylko do Schmidta, który posłał ładne dośrodkowanie z powrotem w pole karne.

Minutę później Schmidt uderzył głową w poprzeczkę z innego zakrętu. W 80. minucie Er-Rmichi zdołał oddać mocny strzał Prince’a z krawędzi pola karnego.

READ  Trzech marokańczyków po amputacji ukrywało się w Polsce

Priestman wysłał Shelinę Zadorsky, Nichelle Prince i Schmidt na początku drugiej połowy. Quinn, który najwyraźniej wolał kostkę, był jednym z piłkarzy, którzy zostali zmienieni.

Awujo, Larisey i Zoe Burns podążyli z ławki w miarę postępu gry.

Strzał z dystansu z Maroka, jedyny celny strzał, wysłał D’Angelo do obrony w 48. minucie po rajdzie Schmidta.

Beckie przeszła 3-0 na 84. miejscu po świetnym podaniu Schmidta. Gdy obrońca nie naciskał, Beckie zdążyła znaleźć swoje miejsce i wystrzeliła piłkę z dalekiego słupka, zdobywając 36. bramkę w 98 meczach dla Kanady.

Larisey strzelił gola w 90. minucie, wykorzystując celną piłkę z Viens. Nadchodząca Er-Rmichi początkowo zablokowała piłkę, ale ta odbiła się od Larisey, która trafiła ją do domu, zdobywając swojego pierwszego gola dla Kanady.

Po czwartym z rzędu zwycięstwie kanadyjski mistrz olimpijski poprawił się w tym roku do 10-2-3 po przegranej 1:0 z USA w finale CONCACAF W Championship i 1:0 w lipcowym Pucharze Arnolda Clarka, przegranej w lutym z Hiszpanią. .