Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Polska: Integracja dzieci przesiedlonych z Ukrainy w Polsce

Published

on

Polska: Integracja dzieci przesiedlonych z Ukrainy w Polsce

Seminarium to dotyczy integracji dzieci przesiedlonych z Ukrainy w Polsce. Zgromadzi zarówno naukowców, jak i praktyków, w tym przedstawicieli władz państwowych i lokalnych, którzy specjalizują się w problematyce dzieci-migrantów w szkołach.

Pierwsza część seminarium poświęcona jest edukacja dzieci wysiedlonych z Ukrainy w szkołach polskich i ukraińskich w Warszawie. Ponadto przedstawiono przykłady inicjatyw na rzecz integracji dzieci uchodźców poza środowiskiem szkolnym. W drugiej części seminarium prelegenci zajmą się tym tematem problemy dzieci wysiedlonych z Ukrainy z perspektywy psychologów szkolnych i pedagogów. Przedstawiono także przykłady wspierania nauczycieli w wielokulturowym środowisku szkolnym i przedszkolnym. Ponadto przedstawiciel polskiego Rzecznika Praw Obywatelskich omówi wyzwania związane z obecnością uchodźców z Ukrainy w Polsce i zaproponuje długoterminowe rozwiązania.

Seminarium organizowane jest w ramach Uniwersyteckiego Obserwatorium Deinstytucjonalizacji Praktyk Pomocowych (UODI), współpracy trzech jednostek Uniwersytetu Warszawskiego: Wydziału Stosowanych Nauk Społecznych i Reintegracji Społecznej (WSNSiR UW), Centrum Europejskiego (CE UW) oraz Instytut Studiów Społecznych im. prof. Roberta Zajonca (ISS UW).

READ  Polska policja skrytykowała użycie gazu łzawiącego przez demonstrantów
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *