Connect with us

Świat

Amerykański samolot wojskowy Osprey rozbija się u wybrzeży Japonii z ośmioma osobami na pokładzie; Według władz co najmniej 1 osoba nie żyje

Published

on

Amerykański samolot wojskowy Osprey rozbija się u wybrzeży Japonii z ośmioma osobami na pokładzie;  Według władz co najmniej 1 osoba nie żyje

Amerykański samolot wojskowy Osprey rozbił się w środę w pobliżu małej południowej japońskiej wyspy Jakuszima z ośmioma osobami na pokładzie, zabijając co najmniej jednego członka załogi – potwierdził CBS News urzędnik obrony USA. Urzędnik japońskiej straży przybrzeżnej powiedział CBS News, że jeden członek załogi został znaleziony martwy, a poszukiwania pozostałych członków załogi Ospreya trwały do ​​​​nocy.

Urzędnik powiedział CBS News, że w poszukiwaniach brały udział dwa helikoptery i sześć łodzi. Dowództwo Operacji Specjalnych Sił Powietrznych USA stwierdziło w oświadczeniu, że Osprey przeprowadza rutynową misję szkoleniową.

Rzecznik straży przybrzeżnej Kazuo Ogawa, cytowany wcześniej przez agencję informacyjną Agence France-Presse, powiedział, że odebrano wezwanie pomocy z łodzi rybackiej w celu zgłoszenia katastrofy. Powiedział, że na pokładzie Ospreya było osiem osób, a liczba ta została później skorygowana przez Straż Przybrzeżną do sześciu, zanim urzędnik obrony USA powiedział, że na pokładzie było ośmiu lotników.

Na tym zdjęciu z ulotki Japońskiej Straży Przybrzeżnej z 29 listopada 2023 r. widać szczątki prawdopodobnie pochodzące z samolotu Osprey Sił Powietrznych Stanów Zjednoczonych, który rozbił się w morzu u wybrzeży japońskiej wyspy Jakuszima.

Japońska Straż Przybrzeżna/ulotka za pośrednictwem Reuters


Japoński nadawca państwowy NHK wyemitował wideo z helikoptera, pokazujące statek straży przybrzeżnej na miejscu zdarzenia z jasnopomarańczową nadmuchiwaną tratwą ratunkową widoczną na wodzie, ale bez nikogo w środku.

NHK podała, że ​​naoczny świadek poinformował, że lewy silnik samolotu spalił się, zanim rozbił się u wschodniego wybrzeża Jakuszimy, około 600 mil na południowy zachód od Tokio.

Władze regionalne Kagoshimy poinformowały później, że Osprey przeleciał obok innego samolotu tego samego typu, który bezpiecznie wylądował na wyspie Jakuszima.

Statek japońskiej straży przybrzeżnej i helikopter prowadzą akcje poszukiwawczo-ratownicze w miejscu, w którym amerykański wojskowy samolot MV-22 Osprey rozbił się w morzu u wybrzeży wyspy Yakushima w prefekturze Kagoshima w południowo-zachodniej Japonii, 29 listopada 2023 r., na zdjęciu z Kyodo .

Kyodo za pośrednictwem REUTERA


Japońska gazeta Kyodo News zacytowała funkcjonariuszy straży przybrzeżnej, którzy twierdzili, że pierwsze wezwanie pomocy nadeszło około 14:45 czasu lokalnego (12:45 czasu wschodniego) i że japońskie Ministerstwo Obrony poinformowało, że Osprey zniknął z ekranów radarów około pięć minut wcześniej Być.

Osprey może wystartować i wylądować pionowo jak helikopter, ale następnie zmienić kąt swoich bliźniaczych wirników, aby latać w powietrzu jak samolot turbośmigłowy.

Boeing V22 Osprey sił powietrznych Stanów Zjednoczonych leci przed wieżą kontroli ruchu lotniczego w bazie lotniczej Yokota podczas 47. Festiwalu Przyjaźni Japońsko-Amerykańskiej w Fussa w Japonii, 20 maja 2023 r.

Damon Coulter/SOPA Images/LightRocket/Getty


Rząd japoński zatwierdzony w ubiegłym roku nowy budżet wsparcia w wysokości 8,6 miliarda dolarów na pięć lat na pokrycie kosztów stacjonowania wojsk amerykańskich w kraju. Odzwierciedla to rosnący nacisk na integrację sił zbrojnych obu krajów oraz skupienie się na wspólnej reakcji i odstraszaniu w obliczu rosnących zagrożeń ze strony Chin, Korea Północna I Rosja.

Osprey biorący udział w katastrofie został przydzielony do bazy sił powietrznych Yokota pod Tokio, podało Dowództwo Operacji Specjalnych Sił Powietrznych. NHK poinformowało, że samolot wystartował w środę z mniejszej amerykańskiej stacji lotniczej w Iwakuni i poleciał do bazy lotniczej Kadena na Okinawie, będącej częścią tego samego łańcucha wysp, co maleńka wyspa Jakuszima. Mała wyspa położona jest na południe od prefektury Kagushima, na najważniejszej południowej wyspie Japonii, Kiusiu.

Getty/iStockphoto


Baza lotnicza Kadena, należąca do armii amerykańskiej, jest najważniejszą i największą bazą amerykańską w regionie.

W ostatnich latach w Stanach Zjednoczonych doszło do wielu śmiertelnych katastrof samolotów Osprey, a ostatnio doszło do katastrofy samolotu podczas międzynarodowych ćwiczeń szkoleniowych na australijskiej wyspie w sierpniu. zginęło trzech amerykańskich żołnierzy piechoty morskiej a osiem innych osób trafiło do szpitala. Wszystkich pięciu amerykańskich marines na pokładzie innego Ospreya zmarł latem ubiegłego roku kiedy samolot rozbił się na pustyni w Kalifornii.

Osprey rozbił się w płytkiej wodzie niedaleko japońskiej wyspy Okinawa w 2016 roku, ale wszyscy amerykańscy żołnierze piechoty morskiej na pokładzie przeżyli incydent.

Wkład w powstanie tego raportu wniosły Elizabeth Palmer i Lucy Craft z CBS News w Tokio oraz Eleanor Watson z Pentagonu.

READ  W niektórych częściach Wielkiej Rafy Koralowej w Australii występuje największa pokrywa koralowa od 36 lat
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *