Connect with us

Gospodarka

Polska Grupa Barthel ujednolicona z Mark Andy. Utwardzanie UV LED

Published

on

Od momentu powstania w 1984 roku Grupa Barthel stale się rozwija i rozwija swoją działalność, a ostatnio firma weszła na ścieżkę akwizycji. Jednym z najmłodszych członków grupy jest ATB-Systemetiketten z siedzibą w Herne w Zagłębiu Ruhry. Linia produkcyjna ATB jest już wyposażona w system utwardzania LeoLED, który jest produkowany przez brytyjską firmę GEW, a niedawno został zmodernizowany poprzez instalację dwóch Mark Andy Wąskowstęgowe maszyny fleksograficzne Evolution 5, które również zostały wyposażone w technologię LeoLED.

Dyrektor zarządzający grupy, Mischa Barthel, wyjaśnia filozofię inwestycyjną swojej firmy: „Postrzegamy siebie jako siłę napędową innowacji w branży i wykorzystujemy najnowsze technologie, aby zabezpieczyć nasze zdolności produkcyjne na przyszłość i zaoferować naszym klientom długoterminową wartość dodaną, która nas wyróżnia i ich od innych”. W zeszłym roku była to inwestycja w hybrydową maszynę drukarską z serii Mark Andy Digital dla zakładu grupy eprint Druck- und Vertriebsgesellschaft mbH w Bünde.

Oprócz zwiększonych mocy produkcyjnych, nowa technologia wpisuje się w stanowisko Grupy w zakresie ochrony środowiska i zrównoważonego rozwoju. „Od wielu lat stosujemy oszczędzające zasoby procesy produkcyjne, aby w miarę możliwości minimalizować marnotrawstwo energii i materiałów” – dodaje. Dotyczyło to nie tylko wyboru utwardzania LED UV, które zapewnia dłuższą żywotność lampy przy zmniejszonym przepływie energii i ciepła, ale także eliminacji ozonu i konieczności stosowania układów wydechowych.

Andreas Puzik, dyrektor zarządzający w ATB: „Oprócz aspektów ekologicznych, nowe maszyny drukarskie Mark Andy Evolution musiały sprostać najwyższym poziomom wydajności, szybkości procesu i jakości druku. Dlatego zdecydowaliśmy się wyposażyć zarówno odwijarkę Martin Automatic MBS, jak i automatyczną nawijarkę ABG.”

Prasy z napędem serwo Evolution, prasa 4- i 8-kolorowa, mają szerokość wstęgi 430 mm (17”) i wysokie standardy specyfikacji, które obejmują czyszczenie wstęgi i obróbkę koronową. 8-kolorowa maszyna posiada również system szyn do zawieszania do mobilnego rozwijania/zwijania folii na zimno i laminowania oraz jednostki wykrawające z regulowanym przeciwciśnieniem. Systemy GEW LeoLED wybrane do nowych pras Mark Andy oferują zarówno konwencjonalny łuk rtęciowy, jak i utwardzanie lampą LED UV. Daje to firmie ATP elastyczność w stosowaniu farb i lakierów obu typów, ponieważ nie wszystkie są obecnie dostępne w preparatach LED.

READ  Grecy walczą o ochronę miasta przed gwałtownymi płomieniami

Według operatorów ATP, prasy Evolution są bardzo przyjazne dla użytkownika, z krótkimi czasami przezbrajania i minimalnymi stratami, nawet przy prędkościach produkcyjnych 230 m/min. Pojemność podłoża waha się od 25 do 305 mikronów i obejmuje monofolie i laminaty oraz materiały samoprzylepne. Najlepszą ze wszystkich jest modułowa budowa i konstrukcja serii Evolution autorstwa Marka Andy, która umożliwia dostosowanie maszyn drukarskich do zmieniających się wymagań rynku poprzez rekonfigurację ich o dodatkowe jednostki, jeśli to konieczne.

Bernd Schopferer, European Sales Manager w Martin Automatic: „Mischa Barthel wybrała spawarkę MBS firmy Martin Automatic, ponieważ jest ona znana jako najbardziej wytrzymała i niezawodna odwijarka non-stop na rynku. Po wizycie na zakładzie produkcyjnym i obejrzeniu sprawności spajarek Martin oraz maszyn druku fleksograficznego Mark Andy z LED-UV, które produkują dużą liczbę małych i długoterminowych zamówień, decyzja o inwestycji w to ekonomiczne i ekologiczne rozwiązanie była bardzo trafna. łatwy dla niego ”.

Według Timo Donati, kierownika ds. sprzedaży w DACH i krajach Beneluksu w firmie Mark Andy, decyzja Barthel Group o standaryzacji utwardzania LED UV staje się coraz bardziej popularna w sektorze wąskich wstęg. „Mark Andy docenił wartość LED UV już w 2009 roku, ale jego akceptacja w branży była ograniczona przez niski wolumen i wysoki koszt oferowanych farb i lakierów do formułowania LED, które różnią się od tych używanych do tradycyjnego utwardzania UV. Ten problem został w dużej mierze rozwiązany i około 60% nowych pras Mark Andy, które zostały zainstalowane w mojej okolicy, jest teraz wyposażonych w LED UV.”

Ponieważ początkowo wyższa sytuacja cenowa systemów LED UV i materiałów eksploatacyjnych uległa poprawie, Donati uważa, że ​​firmy powinny bardziej holistycznie patrzeć na możliwości inwestycyjne. Wraz ze spadkiem kosztów inne korzyści, takie jak dłuższa żywotność lampy, mniejsze zużycie energii i brak ozonu, stały się bardziej widoczne, nie wspominając o lepszym ogólnym utwardzaniu. „Zbyt wiele firm patrzy tylko na koszty początkowe i nie ocenia wartości życiowej technologii. Obecnie na rynku jest wystarczająco dużo systemów, aby dostarczyć niezbitych dowodów na to, że LED UV jest pod każdym względem lepszy od tradycyjnych systemów lamp łukowych.

READ  Dyskryminacja osób LGBT + szkodzi wzrostowi gospodarczemu w Europie Wschodniej

Te punkty potwierdza Bernd Prattl z GEW. „To imponujące, jak te liczby się układają. Szacujemy, że nasz LED-UV oferuje o 35% wyższą dawkę, czyli o ponad 30 W/cm do 40% wyższą przy 50% niższej cenie zakupu systemu – i to nie uwzględnia niższych kosztów eksploatacji ze względu na mniejsze zużycie energii i rzadsza wymiana lamp.” Szacuje, że typowa żywotność lampy LED wynosi 40 000 godzin, co umożliwia firmie GEW oferowanie 3-letniej gwarancji bez ograniczeń użytkowania.

Brak ruchomych części, niewielka konserwacja i brak czasów nagrzewania / schładzania, system LED UV umożliwia wyższą wydajność linii druku w szerszym zakresie zastosowań, a brak wytwarzania ciepła sprawdza się dobrze w przypadku wrażliwych podłoży. „Obecna dioda LED-UV oparta jest na promieniach UV-A, które lepiej wnikają w grube warstwy farby i powodują bardziej równomierne utwardzanie, zwłaszcza w sitodruku, laminatach i procesach foliowych. Przyszły rozwój będzie wykorzystywał technologię UV-C, aby uzyskać jeszcze większą wydajność ”- podsumowuje.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *