Connect with us

technologia

Polska firma wprowadza pierwszą na świecie kartę płatniczą – EURACTIV.com

Published

on

Zrzutka.pl, czołowy polski serwis crowdfundingowy, uruchomił, jak uważa, pierwszą na świecie kartę płatniczą, która umożliwia użytkownikom dokonywanie płatności zbliżeniowych bez terminala.

Polska nazwa nowego wynalazku „karta wpłatnicza” oznacza kartę depozytową i odnosi się do określenia „karta płatnicza”.

Firma sama określa swoją kartę jako „mini-terminal”. Aby otrzymać płatność, karta musi być trzymana w pobliżu i rozpoznawana przez smartfon, aby aplikacja mogła oferować wybór opcji płatności zbliżeniowych. Płatności można aktywować za pomocą technologii NFC (Near-Field Communication) lub skanując kod QR na karcie. Chociaż każda płatność jest wolna od prowizji, sama karta kosztuje 29,94 zł (ok. 6,50 euro), a miesięczna opłata abonamentowa wynosi 4,99 zł.

Z powodu pandemii koronawirusa liczba transakcji bezgotówkowych wzrosła wykładniczo na całym świecie w ciągu ostatnich 12 miesięcy, a Polska i Wielka Brytania odnotowały największy wzrost płatności zbliżeniowych w Europie.

Zrzutka to jedyna platforma finansowania społecznościowego w Polsce, która uzyskała licencję KNF jako krajowa instytucja płatnicza i umożliwia świadczenie nowej usługi kart płatniczych. Do końca roku powinno zostać wydanych w Polsce 10 000 kart płatniczych, aby w najbliższej przyszłości móc rozwijać się na arenie międzynarodowej. (Aleksandra Krzysztoszek | EURACTIV.pl)

READ  Drukowany w 3D ultra wytrzymały i plastyczny stop opracowany przez UMass Amherst i Georgia Tech
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.