Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Polska bada technologię i rolnictwo z PHL

Published

on

REUTERS

POLSKA poszukuje partnerstw gospodarczych z Filipinami w sektorach technologicznym i rolnym – informuje Ministerstwo Handlu i Przemysłu (DTI).

Przedstawiciele handlowi spotkali się w zeszłym tygodniu wirtualnie z Krajową Izbą Gospodarczą i polskim Ministerstwem Rozwoju, podało DTI w komunikacie w czwartek.

Podsekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju, Pracy i Technologii Robert Tomanek powiedział podczas wydarzenia internetowego, że możliwe obszary współpracy obejmują również IT i żywność.

„Potencjał demograficzny i gospodarczy Filipin i Polski powinien prowadzić do zacieśnienia współpracy. Naprawdę możemy zrobić lepiej. Chcemy zdywersyfikować współpracę gospodarczą, zwłaszcza w regionie Azji i Pacyfiku – powiedział.

Z drugiej strony Filipiny są zainteresowane tym, by ich półprzewodniki i technologie informacyjne były znane w Europie – powiedział filipińskie centrum handlowo-inwestycyjne – berlińska doradczyni handlowa Althea Antonio.

Przedstawiciele handlowi z Filipin wyrazili również zainteresowanie eksportem świeżych produktów i towarów przetworzonych, a także eksportem surowców i półproduktów w branży spożywczej, farmaceutycznej i budowlanej.

Wiceprzewodniczący Filipińskiej Izby Przemysłowo-Handlowej ds. Azji i ASEAN, Roberto C. Amores, zachęcał polskich inwestorów do zapoznania się z joint ventures i umowami dystrybucyjnymi w zakresie kokosów, bananów, przetworzonych mango i ananasów, kakao i innych upraw wysokiej jakości. silny popyt ze strony Unii Europejskiej.

Pan Amores kieruje również Philippine Food Processors & Exporters Organisation, Inc. – Jenina P. Ibañez

READ  Matteo Salvini: Wiadomości o zakażeniach koronawirusem to „medialny terroryzm”
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *