Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Polscy nurkowie znajdują ciało młodego Syryjczyka na granicy z Białorusią

Published

on

WARSZAWA, 20 października (Reuters) – W środę polscy nurkowie znaleźli ciało 19-letniego Syryjczyka w rzece na granicy polsko-białoruskiej – podała państwowa agencja informacyjna PAP, powołując się na policję i straż graniczną.

Polska, Litwa i Łotwa zgłosiły gwałtowny wzrost migrantów z krajów takich jak Afganistan i Irak, próbujących przekroczyć swoje granice z Białorusi do Mińska.

Straż graniczna szukała mężczyzny od wtorku, kiedy złapali innego Syryjczyka, który powiedział, że został wepchnięty do rzeki wraz z innym mężczyzną z białoruskich służb – podała PAP.

Nurkowie znaleźli ciało w środę w rzece Bug, która stanowi część granicy polsko-białoruskiej.

„Jego tożsamość potwierdził drugi młody człowiek, z którym dzień wcześniej próbował nielegalnie przeprawić się przez Bug. Przy zwłokach znaleźliśmy też dokumenty. Nie ma więc wątpliwości, że była to ustawa o 19-letnich obywatelach syryjskich” Jak powiedział PAP rzecznik policji województwa lubelskiego Andrzej Fijolek.

Dodał, że prowadzone jest śledztwo w sprawie śmierci.

Organizacje praw człowieka skrytykowały polski nacjonalistyczny rząd za zajmowanie się migrantami na granicy i oskarżyły o kilka nielegalnych ataków. Sześć osób zostało znalezionych martwych w pobliżu granicy od czasu zalewu migrantów. Kontynuuj czytanie

Sprawozdawczość Anny Włodarczak-Semczuk; Adaptacja Sandry Maler

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

READ  Zapowiedź Ekstraligi Polskiej 2020-21
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *