Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Polscy nacjonaliści i działacze LGBT rywalizują ze sobą w Warszawie

Published

on

WARSZAWA – Setki polskich nacjonalistów i obrońców praw LGBT stanęło naprzeciw siebie w niedzielę po przeciwnych stronach ulicy w centrum Warszawy.

Nacjonaliści spalili tęczową flagę, a aktywiści LGBT pomalowali ją na ulicy. Grupy wykrzykiwały do ​​siebie obelgi, oddzielone rzędem kilku samochodów policyjnych i kilkudziesięciu policjantów.

Spotkanie nacjonalistów zorganizował skrajnie prawicowy ruch Młodzieży Wszechpolskiej, którego były lider Krzysztof Bosak zdobył prawie 7 proc. W pierwszej turze czerwcowych wyborów prezydenckich.

„To trująca ideologia, niebezpieczna, rewolucyjna i radykalna” – powiedział Bosak w przemówieniu na spotkaniu.

Prawa gejów były częścią niedawnej kampanii wyborczej w Polsce, kraju ściśle katolickim, a kwestia ta jest nadal kontrowersyjna.

Prezydent Andrzej Duda, sojusznik rządzącej partii Prawo i Sprawiedliwość (PiS), wygrał reelekcję w lipcu. W trakcie kampanii porównał to, co nazwał ideologią LGBT, do doktryny komunistycznej, która wywołała krytykę w kraju i za granicą.

Od tego czasu w Warszawie doszło do wielu protestów aktywistów LGBT, w tym do masowego protestu na początku tego miesiąca, kiedy kilka tysięcy osób zażądało uwolnienia aktywisty LGBT oskarżonego o zawieszenie tęczowych sztandarów nad posągami i uszkodzenie furgonetki działacza antyaborcyjnego.

konsekwencje NBC Out na Świergot, Facebook & Instagram

READ  Dariusz Gnatowski nie żyje, miał 59 lat. Wojciech Krzyżaniak o aktorze
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *