Connect with us

Zabawa

„Poland’s Asterix” dostaje ekskluzywną grę na Switcha, napisaną przez byłego pracownika CD-Projekt RED

Published

on

Obraz: Netflix

O ile nie jesteś z Polski, imiona „Kajko” i „Kokosz” prawdopodobnie niewiele dla ciebie znaczą. Komiksy Janusza Christy, wydane po raz pierwszy w 1972 roku, często porównywano do komiksów Asterix Seriale i badają podobne tematy (franszyza została nawet oskarżona o plagiatowanie postaci i scenerii Alberta Uderzo, ale nie zamierzamy wchodzić do tej konkretnej króliczej nory).

Teraz dzięki. nowe życie Serial animowany Netflix, który dziś świętuje swoją międzynarodową premierę. Zmieniono nazwę Kayko i Kokosh, serii będzie towarzyszyć ekskluzywna gra wideo dla Switcha, która ma zostać wydana w pierwszym kwartale 2022 roku.

Według wydawcy RedDeer.games, celem gry będzie przedstawienie postaci globalnej publiczności, która może nie być zaznajomiona z ich wyczynami. Będzie to „wyjątkowe połączenie kolorowanki, interaktywnego komiksu i powieści wizualnej”, a fabułę napisze była scenarzystka CD Projekt RED Magdalena Kucenty, która napisała dla niego scenariusz. był odpowiedzialny Wiedźmin Gwent zmielony.

Oto kilka PR:

Wkraczasz w kolorowy świat słowiańskiej fantazji. Humorystyczne paski opowiadają historię dwóch wojowników, którzy robią wszystko, aby obronić ukochany zamek Mirmilovo przed atakami złego zakonu rycerzy.

POZNAJ BOHATERÓW
Kayko to sprytny, zaradny i sympatyczny bohater, podczas gdy Kokosh to raczej silny i pewny siebie facet, który jest zawsze głodny. Obaj służą kasztelanowi i jego żonie Mirmil i Lubawie, którzy utrzymują ogólny porządek w Mirmiłowie.

Słowiański talent i przebiegłość
W tym pięknym, ale rzadko cichym miejscu podstępne ataki Rycerzy są tak powszechne, że Kayko i Kokosh muszą nieustannie wymyślać nowe taktyki, aby uratować zamek. I w najzabawniejszy i najbardziej przebiegły sposób: od absurdalnych dysput dyplomatycznych, przez zmianę godzin otwarcia zamku, po walkę z przytłaczającym lenistwem.

PRZEDE WSZYSTKIM – BAW SIĘ!
Dodatkowe dziesięć komiksów przedstawia życie codzienne w zamku i jego okolicach z żyjącymi tam uroczymi i magicznymi stworzeniami. Dzięki zabawnym rysunkom i historiom gra powinna zachwycać czytelników w każdym wieku i natychmiast poprawiać im nastrój!

Produkcja RedDeer.games powstaje we współpracy z Fundacją Janusza Christy „KRESKA”, aby jak najwierniej oddać ducha przygody dzielnych Słowian.

Drugi tytuł jest również w fazie rozwoju i będzie fabularną grą akcji, stworzoną przez zespół odpowiedzialny za nadchodzącą część 7 horyzontów.

Michał M. Lisiecki, prezes RedDeerGames, skomentował ogłoszenie:

Współpraca z Fundacją Kreska im. Janusza Christy to zaszczyt i wielka przyjemność. Nasza misja jest jasna: tworzyć gry, które pokochają fani komiksów, ale także przybliżyć te postacie i wszechświat globalnej publiczności. Wierzymy, że Kayko i Kokosh na to zasługują.

Oto zwiastun serialu Netflix, jeśli chcesz zobaczyć więcej:

READ  Magda Gessler ratuje "Diavolo". Jak poszły "Kuchenne rewolucje" w Częstochowie?
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *