Connect with us

Nauka

Pola rolne w Polsce Centralnej

Published

on

Pola rolne w Polsce Centralnej

Pola uprawne o różnych kształtach i rozmiarach pokrywają wiele obszarów wiejskich Europy. Bardzo wąska, prostokątna grafika na tym zdjęciu przykuła uwagę astronauty, gdy Międzynarodowa Stacja Kosmiczna przeleciała nad środkowo-zachodnią Polską. Dopływ OdraPrzez miasto o tej samej nazwie przepływa rzeka Warta. (Zauważ, że na tym zdjęciu północ jest po prawej stronie.)

Spiętrzenie Warty w latach 80. XX wieku doprowadziło do powstania jednego z największych zbiorników wodnych w województwie łódzkim w Polsce. Zapora przeznaczona była do nawadniania rolniczego, rekreacyjnego i wodnego. łagodzenie powodzi w dolinie Warty. Górny koniec zbiornika pojawia się w prawym dolnym rogu obrazu.

W wiejskim miasteczku Warta, gminie rolniczej założonej w połowie XIII wieku, znajduje się wiele małych prywatnych gospodarstw rolnych produkujących głównie ziarna. Badania sugerują że te długie i wąskie obszary rolnicze mają starożytne korzenie historyczne.

W miesiącach wiosenno-letnich południowa część ul Zbiornik Jeziorsko opada w wilgotną, bagnistą deltę; pełni także funkcję ostoi ornitologicznej chroniącej gatunki ptaków błotnych zamieszkujących zbiornik lub do niego podróżujących. O Rezerwat Przyrody Jeziorsko jest największym rezerwatem w województwie łódzkim. Jest to jeden z wielu obszarów chronionych na terenie woj Natura 2000 program mający na celu ochronę zagrożonych gatunków i siedlisk w całej Europie. Ostoje Natura 2000 stanowią prawie 20 procent z terenu Polski.

Fotografia astronautów ISS048-E-7144 został zakupiony 26 czerwca 2016 r. za pomocą aparatu cyfrowego Nikon D4 z obiektywem 800 milimetrów i został dostarczony przez Centrum Obserwacji Ziemi załogi ISS oraz Jednostkę Nauk o Ziemi i Teledetekcji w Johnson Space Center. Zdjęcie wykonał członek Załoga Ekspedycji 48. Obraz został przycięty i poprawiony w celu poprawy kontrastu, a artefakty obiektywu zostały usunięte. O Program Międzynarodowej Stacji Kosmicznej wspiera laboratorium w ramach Krajowe Laboratorium ISS pomóż astronautom w zrobieniu zdjęć Ziemi, które będą miały największą wartość dla naukowców i społeczeństwa, oraz udostępnij te zdjęcia bezpłatnie w Internecie. Dodatkowe zdjęcia wykonane przez astronautów i kosmonautów można obejrzeć w NASA/JSC Brama do fotografii astronautów na Ziemi. Podpis: Sara Schmidt, GeoControl Systems, kontrakt NASA-JSC JETS.

READ  Twitter bardziej odporny na teorie spiskowe, badania pokazują

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *